Vasárnap 64 (-8) utolsó lapjával az amerikai Ryann O'Toole nyerte a Trust Golf Women's Scottish Open -t Skóciában, a hét során -17 összpontszámmal. Céline Boutier, francia premier, a hetedik helyen végzett -7 -nél a héten: jó teljesítmény egy hét múlva a szezon utolsó majorjátékától.

Trust Golf Women's Scottish Open: O'Toole nyer, Boutier 7.

#LETWinnerSelfie a Titleist golflabda lojalistájával, Ryann O'Toole -val, aki megnyerte a Trust Golf Women's Scottish Open versenyét Titleist Pro V1 -el #RaiseOurGame | #AlwaysBringYourBest

A Trust Golf Women's Scottish Open jó felkészülésnek bizonyul az AIG Women's Open néhány napjára. Az LPGA és a LET közösen szankcionált versenyein sok pontot kell figyelembe venni a Dumbarnie pályán.

A Trust Golf Women's Scottish Open utolsó fordulójában Ryann Ô´Toole lenyűgöző játékot nyújtott nekünk. Az amerikai pazar 64-et ír alá (-8), egyetlen hajóút hiányzik (13/14), és az összes zöldet szabályozásba veszi.

Négy madár a 4 -ből 4 -höz, összesen 5 madárka ezen a vasárnapon, lehetővé teszi számára, hogy megszerezze első győzelmét az LPGA -n. A 8 éves játékos ezzel a címmel Skóciában visszatér a világ 34 legjobbja közé (100.).

Atthaya Thitikul és Lydia Ko mindketten második helyen végeztek -14, 3 ütéssel a győzelemtől.

Az új-zélandi és a legutóbbi tokiói játékok bronzérmese vasárnap írta alá a legjobb lapot: egy 63 (-9) 7 madárkával, valamint egy sas a par 4-en a 17-en.

Atthaya Thitikul ezzel a második hellyel megőrzi a Race To Costa Del Sol vezető helyét.

Trust Golf Women's Scottish Open: Ryann O'Toole nyer, Céline Boutier

Céline Boutier - fotó Alexis Orloff

Céline Boutier a 7. helyen végzett -9 összesítésben. Az utolsó körben 68-at (-4) tesz, 5 madárka 1 boge ellen.

Perrine Delacour és Céline Herbin, akik szintén túljutottak a CUT-on, a 22. (-6) és a 31. (-4) helyen végeztek.