A kanadai Stephen Ames (-9 a piros pályán) és a svéd Maja Stark (-8 a kék pályán) szerezte meg a vezetést a rabati Royal Golf Dar Es Salamban a Hassan II Trophy (PGA Tour) első két fordulója után. Bajnokok ) és a Lalla Meryem Kupa (Ladies European Tour).

Hassan II Trophy és Lalla Meryem Kupa: D-Day!

A svéd Maja Stark a második fordulóban – Lalla Meryem Kupa – Royal Golf Dar Es Salam (kék pálya), Rabat, Marokkó. Kredit: Tristan Jones/LET

Befejezés a harmadik fordulók végén, szombaton Marokkóban!
Mi lenne, ha mielőtt a két nagy vezérről beszélnénk két forduló után, Stephen Ames et stark maja, pályán ma Rabatban, hogy rendre megnyerje a 47. Hassan II trófea, eseménye az American PGA Tour Champions, és a 26. Lalla Meryem Kupa, a Ladies European Tour szezon második állomása, két nagyon fiatal játékosnak szeretnénk adni egy kis kalappal?

Az első marokkói és úgy hívják Sofia Cherif Essahali. Még mindig amatőr. Két kör után az ideiglenes 53. helyet szerezte meg +7-tel, így ő lesz az egyetlen marokkói játékos, aki az ország két leghíresebb golfozója mellett lesz jelen. Maha
Haddioui et Ines Laklalech, a harmadik utolsó fordulóban szombaton Rabatban. Micsoda élmény volt az első versenye a LET "nagyfiúival". Egy apró részlet: Sofia 13 éves!

A második, Nastasia Nadaud, francia. Még csak 18 éves (tavaly november 23-a óta), és 26. augusztus 2022-án még amatőr volt, amikor megnyerte a versenyt. Göteborg Ladies Open, egy LETAS-torna, a második európai osztály, négy ütéssel az első proette előtt, a
Svéd. Az év végén megszerezte a 2023-as LET szezon teljes játékjogát. És ott az a vágás, mint egy virág, Rabatban, a 29. helyen áll +4-nél két kör után. Egy apró részlet: Nastasia nemcsak francia, hanem Savoyard, Aix-les-Bains-ből!

A szerződést tehát már jól teljesítették Sofia és Nastasia számára. És anélkül, hogy kizárnák a rekordkártyát, például ezt a 65-öt, amelyet Nastasia Nadaud írt alá a 2022-es francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában Deauville-ben. Az első helyekhez persze túl hosszú az út. És ez vonatkozik a négy másik francia nőre is, akik átmentek a vágáson: Agathe Sauzon et Anne-Charlotte Mora (46. a +6-nál), valamintGrechi Emma et Charlotte Liautier (60 ezres a +8-nál). Vegye figyelembe, hogy csak a fiatal amatőr Sara Brentchenef (+15) itt megáll…

Az első két kör után a svéd stark maja2-ben Európa 2022. helyezettje, amely – 8-as előzetes összesítéssel (71 csütörtökön és 67 pénteken) emelkedett. Mondanom sem kell, hogy az állandó egyezés közte és honfitársa között Linn Maria Grant, a körverseny tavalyi győztese, lesz
nagy legyen. Grant „csak” a 4. helyen áll -3-nál a harmadik utolsó forduló támadásában. De egy olyan pályán, mint a Bleu de Add es salaam ahogy sűrűsödött, bármi megtörténhet. Val vel Linnea Strom, 3. ideiglenes, -4, Svédország ezért szombaton három játékossal távozik az első négy ideiglenes között!

Az indiai Aditi Ashok a második fordulóban – Lalla Meryem Cup, Royal Golf Dar Es Salam (kék pálya), Rabat, Marokkó. Kredit: Tristan Jones/LET

Valószínűleg nincs miért aggódni az indián miatt Aditi Ashok, 2. -6-nál, és ami ezért rohadt körbe van véve a kék és sárga aramadával, mielőtt ennek végeredménye lett volna. 26. Lalla Meryem Kupa. 24 évesen a bangalore-i játékos kétségtelenül a legtapasztaltabb, 2016-ban, 17 évesen profi lett, aki az LPGA Touron játszott, amely 4-ben a tokiói olimpián 2021. volt, és négy LET-győzelme van. a mai napig, amelyek közül a legutóbbi… múlt héten a Varázslatos Kenya Ladies Open !

Stephen Ames két kör után vezeti a Hassan II Trophyt.

Ami a rangidős férfiakat és a Hassan II Trophy-t illeti, a kanadai Stephen Ames, a -9-es abszolút éllovasa ugyanazt a "zenitudet" mutatta, mint Aditi Ashok az elmúlt napokban Rabatban. Okkal. Tant két kör vezetéssel elszakadt követőitől: az ausztráltól Mark Hensby és angol Paul széles körben, 2. holtversenyben -6-tal, valamint a svéd Robert Karlson ésAmerikai Brett Quigley, a 4. holtversenyben -4. De nem játszanak semmit Dar Es Salam Red pályáján, ahol a zöldeket 2018-ban újratervezték. James Duncan úgy tűnik, egyik napról a másikra képesek bosszantani a játékosok elméjét. Három, négy, sőt hat lépés előre (on Jeff Sluman, 6. a -3 pontnál), ez jó árrés Stephen Ames. De a golf világa számára kedves statisztikák újra megnyíltak a szombati, rabati harmadik döntő előtt...

Abból a hat alkalomból, amikor egy felnőtt PGA-torna első fordulóját vezette, a vancouveri férfi csak egyszer váltotta ezt a pozíciót győzelemre, Fő jótékonysági klasszikus. 2020-ban pedig a Marokkó bajnokai Marrakechben, a Champions Tour első kiadása marokkói földön, ahol ő