Néhány napon belül 144 játékos indul a muirfieldi golfpályán a szezon utolsó nagy tornájára: az AIG Women's Openre. A világ legjobb játékosai megpróbálják megszerezni Anna Nordqvist utódját, aki 2021-ben nyert a Carnoustie-n. Három francia nő utazik Skóciába: Céline Boutier, Perrine Delacour és Céline Herbin a North Berwick-i kvalifikáció során frissen szerzett jeggyel.

AIG WOMEN'S OPEN Három francia nő indult Muirfieldben

AIG női nyílt bajnokság – Carnoustie. Anna Nordqvist, Svéd Köszönetnyilvánítás: Tristan Jones/LET

A golf világa ezen a héten találkozik Muirfieldben a szezon utolsó női Grand Slam-tornáján: az AIG Women's Openen. A The Openhez (Men) hasonlóan az LPGA Tour és a LET játékosai felkészültek a Scottish Open, a Trust Golf Women's Scottish Open feltételeire. Céline Boutier azzal tűnt ki, hogy a második helyen végzett, nem tudott ellenállni Ayaka Furue rohamának.

Ez a remek teljesítmény lehetővé tette Céline Boutier-nak, hogy újra bekerüljön a világ legjobb 20 közé: a 17. helyen áll. A francia 1. helyezett az első fordulót 12:05-kor kezdi Mina Harigae (USA) és Yüna Nishimura (JAP) társaságában.

Perrine Delacour a 34. helyen végzett a 2021-es Carnoustie versenyen. 14:33-kor indul az első körben.

A harmadik francia nő, aki részt vett ezen az AIG Women's Openen, Céline Herbin. A 39 éves játékos remekül kvalifikálta magát a rájátszásban a North Berwick-i selejtezőtornán. Tizenegy másik játékos is megszerezte a jegyét a British Openre.

Anna Nordqvist, a kétszeres főgyőztes és az AIG Women's Open címvédője Patty Tavatanakit (THA) és Yuka Saso (JAP) csapata lesz.

A következő meccs kétségtelenül a 12:38-as meccs lesz, amelyen a világ három legjobb játékosa jön össze: Jin Young Ko, Minjee Lee és Nelly Korda. Csak Minjee Lee nyert főversenyt 2022-ben, a US Women's Open idején.

Az AIG Women's Open első fordulójának indulásaiért: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.