17 éves korában Nasa Hataoka akkor került először hírlevelekbe, amikor a Japan Women Open legfiatalabb győztese és első amatőr bajnoka, a JLPGA őrnagya lett. Ezen a héten, 20 éves korában Hataoka a 4. helyet foglalja el a Rolex ranglistán, mivel kész megvédeni a 2018-ban megszerzett TOTO Japan Classic címét.

TOTO Japan Classic: Nasa Hataoka kész otthon címe megvédeni

Nasa Hataoka - © c827 az LPGA számára

2018-ban a TOTO Japan Classic során Nasa Hataoka vasárnap 67 (-5) kártyával aláírta szülőföldjét, hogy két ütéssel megszerezze a győzelmet. Azóta győzelmet aratott LPGA Tour rekordjával a 2019-es Kia Classic-on. Nasa Hataoka kéthetes szabadságot vett igénybe, hogy felépüljön egy betegségből, és azt mondta, hogy nem 100% -osan gyógyult meg. %, de nem hagyhatta ki a lehetőséget, hogy megvédje címét és felidézze a 2018-as sikerét.

„Főleg az Egyesült Államokban játszom, így nincs sok lehetőségem Japánban játszani. Megtiszteltetés volt, hogy az LPGA tagjaival részt vehettem ezen a tornán, és nyerhettem ”- mondta Hataoka egy fordítón keresztül. "Ugyanakkor a győzelemmel megmutathattam a japán szurkolóknak, hogy javítottam a játékomon."

Nasa Hataoka jól kezdi a TOTO Japan Classic versenyt. Szeptemberben megnyerte a japán női profi golfbajnokságot, a JLPGA major Konica Minolta Kupáját, majd októberben karrierje során harmadszor nyerte meg a Japán női nyílt bajnokságot. Legutóbbi három LPGA versenyén a T3-at a Buick LPGA Shanghai-ban, a T4-et a Cambia Portland Classic-on és a T5-öt a CP női nyílt versenyén végzett.

Már csak két versenye van hátra az LPGA Tourról, ami csökkenti annak esélyét, hogy 2019-ben elérje a három győzelmet kitűző célját, de Hataoka szerint magabiztos. - Még mindig szerencsés vagyok, így pozitív maradok. "

Lexi Thompson visszatér a TOTO Japan Classic-hoz

A Rolex rangsor 8. helye Lexi Thompson visszatér az LPGA turnéra a heti TOTO Japan Classic versenyre, amely az első rajtja a szeptemberi Indy Women in Tech Championship óta. Noha Thompson jól keresett pihenést kapott ez idő alatt, elmondta, hogy szabadidejét az edzőteremben és a tanfolyamon gyakorolta, ideértve a lendület néhány változtatását is.

Thompson elmondta, hogy igyekszik megszelídíteni a lendületes ugrást, hogy következetesebb legyen, és megosztott néhány videót az előrehaladásáról az Instagramján.

Hosszú szünet ellenére a fő bajnok állítja, hogy a héten a 12. LPGA-címre helyezte a tekintetét.

„Nyilvánvalóan nyerni akar. Még mindig ez az első számú célom, de minden erőfeszítéssel, amelyet az elmúlt négy hétben tettem, igazán elkötelezve magam mellett, amit dolgoztam, és folytatva a lendületemet. ”- mondta Thompson. „Engedje el, és élvezze az ittlét élményét. "

Thompson azt is elmondta, hogy várja, hogy a TOTO Japan Classic előnyeit felhasználva felkészülhessen CME Group Tour bajnoki címének megvédésére, és ezzel be tudja zárni nyolcadik szezonját a turnén.

"Számomra jelenleg fontos, hogy elvégezzem a lendületes változtatásokat, hogy legyen egy kis tesztem és versenyhelyzetbe hozzam, szerintem nagyon fontos. Utána lesz egy hét szabadságom, így a Napoli előtti hangolódásnak jó lesz megnézni, hol a játékom, és min kell dolgoznom. "

A dupla bajnok Shanshan Feng boldog, hogy visszatért Japánba

A TOTO Japan Classic hét rajtjában a nagybajnok Shanshan Feng soha nem végzett a legjobb 30 fölött. Négyszer végzett a legjobb 10 között a tabellán, köztük két egymást követő győzelemmel az eseményen 2016-ban és 2017 a Taiheiyo Club-ban.

Mivel a 2019-es TOTO Japan Classic játékot a Seta golfpályán játsszák, Feng jelezte, hogy ez az egyik kedvenc állomása az LPGA-n.

"Valahányszor visszatérek Japánba, igazán lelkes vagyok, nagyon boldog vagyok, mert imádom a japánt, szeretek főzni és a japán órákat - mondta Feng. „A TOTO nagyon jó munkát végzett a verseny megszervezésében. Azt hiszem, nagyon nagyra értékelnek minket, és amikor lehetőségem nyílik visszatérni, szívesen élvezem a hetet. "

Ebben a szezonban a Feng öt legjobb 10 eredményt ért el, köztük a Thornberry Creek LPGA Classic versenyén. Mivel csak két esemény maradt a 2019-es LPGA turné menetrendjében, Feng reméli, hogy pozitív hangon fejezi be szezonját.

„Ezen a héten nem tűztem ki célokat, tudom, hogy sikeres vagyok ezen a tornán, csak szeretném élvezni a hetet, és vége az idei szezonnak, úgyhogy szerintem kihozom magamból a legjobbat. "