A thaiföldi Thongchai Jaidee nyert tegnap Guyancourtban a 100. francia nyílt teniszbajnokságon az országos golfpálya Albatros szelektív pályáján, amely 2018-ban a Ryder-kupának ad otthont.

• Thongchai Jaidee a 100. francia nyílt bajnokság győztese és Jean Lou Charon Pdt, az ffgolf - fotó TPlassais / swingfeminin.com
Thongchai Jaidee, a 46 éves thai veterán az olasz Francesco Molinari-t 4, az ír RoryMcIlroy, a bajnokság főnöke pedig 5-el állította. Az első francia, Julien Quesne és a fiatal Mathieu Decottignies Laffon 16.

Jaidee főként hihetetlen következetessége miatt nyerte meg a tornát, a hétvégén csak egy bugyit követett el. És még egyszer, a legutolsó lyukon! Eközben a koreai Wang, az utolsó meccsen élettársa, vasárnap bogiket (6) és kettős bogiket (1) gyűjtött.

A bajnokság időjárása ellenére, amelyet szerényen négy napig komornak fogunk nevezni, a bajnokság
nagy népszerűségnek örvendett. El kell mondani, hogy a közönség láthatta az egyik legszebb díszletet
játékosok száma Franciaországban évek óta, ex világelső (McIlroy, Westwood, Donald, Kaymer) és a Majors nyertesei (McIlroy, Kaymer, Harrington, Weir, Willett, Yang, Clarke, McDowell) zűrzavarban.

Négy játékos, akik a legjobb 12 között végeztek, bebiztosították helyeiket a skót Troonban tíz nap múlva megrendezésre kerülő British Openre: a dél-afrikai Brandon Stone és Richard Sterne, a svéd Alex Noren és az angol Callum Shinkwin

A csütörtökön a 9. és 18. lyuk között jelenlévő nézők így észrevehették Padraig Harrington, a British Open kettős győztesének és az USPGA győztesének szép gesztusát. alig néhány másodperccel azután, hogy a nap utolsó lyukán kegyetlen hármas bogey-val megsemmisítette eredménymutatóját - a névleges szint alá -, az ír kedvesen aláírt néhány dedikálást a körülötte lévő gyerekeknek. Magas színvonalú.