A kapitány Európai Ryder Kupa csapat, Thomas Björn, ugyanazt a hibát követte el, amikor Sergio Garcia-t választotta a helyettesítő kártyaválasztásként, amelyet Darren Clarke Lee Westwooddal két évvel ezelőtt a Hazeltine-nél végzett?

Thomas Bjorn dönt az Európa Ryder Kupa csapatában

Thomas Björn és Jim Furyk, fénykép © TPlassais / swing-feminin

Ez volt a legrelevánsabb kérdés, miután Thomas Björn Paul Casey, Ian Poulter és Henrik Stenson mellett kiválasztotta a 2017-es Masters győztesét, hogy kitöltse csapatát és az amerikaiakkal szembesüljön a párizsi Golf National-ban ebben a hónapban. A négyes csatlakozik Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Rory McIlroy, Francesco Molinari, Alex Noren, Thorbjorn Olesen, Jon Rahm és Justin Rose automatikus válogatásához.

Thomas Björn a Ryder Cup veteránja lett, nagyon tapasztalt, de nem nagyon fitt, hanem olyan sportolók, mint Rafa Cabrera Bello, Thomas Pieters és Matt Wallace.

A Cabrera Bello teljesítette a T-7-et a Dell Technologies bajnokságon, a T-11-et a Wyndham bajnokságon és a T-10-et a PGA bajnokságon. A hivatalos világranglistán a Gargio 29. és 30. helyezett között magasabb a Sergio Garcia hely.

Wallace sértettnek érzi magát, mivel megnyerte a legutóbbi európai selejtező tornát, a Made in Denmark -t. Wallace az utolsó nyolc lyukán hét birdie-t szerzett, hogy megnyerje a bajnokságot, ez a szezon harmadik győzelme. Pieters a közelmúltban is visszatért a formájához, utolsó öt indításakor három top-10-essel.

Sergio Garcia nem került be a FedEx Kupa selejtezőjébe. A Masters óta hét vágást hagyott ki, ebből hármat az utolsó öt indulásakor. Idén nyolcadik lett a French Openen, ez volt az első tapasztalata a Ryder Kupa pályán.

A dán abban reménykedik, hogy nem ugyanaz a sors éri el, amelyet Clarke két évvel ezelőtt tett, amikor tapasztalatai miatt választotta Westwoodot, de Westwood csak 0-3-ra ment a 10. Ryder Kupájában.

Ezúttal Sergio Garcia veszi át azt a szerepet, amelyet Westwood játszik, mint az európai csapat legtapasztaltabb játékosa. A 38 éves Spasgnol kilencedik alkalommal lép fel a kétéves mérkőzésen. Statisztikája az eseményen 19 győzelem, 11 vereség, 7 döntetlen.

Két évvel ezelőtt a Ryder Kupában való első fellépésükön Cabrera Bello 2.5 pontot szerzett a 3-ból, Pieters pedig 4-et az 5-ből.

Thomas Björn hatalmas fogadást tett Sergio Garciára, ami akadályozhatja Európa esélyeit a Ryder-kupa megnyerésére.

Tomas Björn fogadása nyer? Sergio Garcia mindenesetre ritkán csalódott a Ryder Cup-ban!