A francia csapat nyerte a Spirit International Amatőr Bajnokságot szombaton. A második pozícióból félúton visszatérve a kékek végül az utolsó általános osztályozásban nyertek, két ütéssel Norvégia és Dél-Korea előtt. Franciaország először nyert ezen a versenyszámon, a 2013-as második hely után. A francia női csapat kategóriájában a dobogó második fokán végzett.

A-Spirit-Nemzetközi-Amatőr-Bajnokság-La-France-Victorieuse

Adrien Pendaries, Candice Mahé, Pauline Roussin-Bouchard és Julien Sale edzőjükkel, Patricia Meunier-Lebouc-kal a középen. Fénykép ffgolf

Az összegzés

Az első nap után az élen, lesben félúton a második pozícióban, a trikolorok az utolsó napon sem adták fel. Az erőfeszítés meglehetősen egyenletesen oszlott meg a négy francia között. Az élen Candice Mahé és Pauline Roussin-Bouchard négy-négy birdie-t csinált, azt is kihasználva, hogy soha nem ugyanazon a lyukon. Eredmény: -8-as eredmény, ami már három lövést is lehetővé tett a dél-koreaiaktól, a nap vezetőitől és partnereitől. Ez a remek teljesítmény egyben ezüstérmet is hozna a két francia nőnek, a női rangsorban második.

Férfiaknál Adrien Pendaries jól kezdte a francia duót azzal, hogy az 1. helyen végzett birdie-t, amit Julien Sale utánzott a következő lyuknál. Ám a helyzet bonyolódik a francia páros 4-es boge után, akiknek 11-ig kell várniuk, hogy megtalálják az utat a győzelemhez. Egy 12 évesen kombinált, majd Julien Sale által 14 évesen jegyzett utolsó birdie elég volt a kék siker biztosításához, a nap -4-es pontszámmal, ami három ütéssel jobb a dél-koreaiaknál, és -37-nél összesen két lövés. megelőzve a Reggeli Nyugalom Földjét és Norvégiát.

Egy szó az edzőtől: Patricia Meunier-Lebouc

„Nagyon büszke vagyok rájuk. Remek hetünk volt, de azt hiszem, ugyanezt mondtuk volna, ha nem nyerünk. Ez egy olyan verseny, amely tízszer több élményt nyújt, mint az egyszerű egyéni versenyek. Van egy barátságos oldala is, de nem szabad elfelejteni, hogy a pálya egy szörnyeteg, és hogy ez egy magas szintű golf. A játékosok igazán büszkék arra, hogy a francia zászlót lobogtathatják ezen a versenyen, amelyet ma mindenki egyedülálló versenyként ismer, és amely a történelmet és az elméket fémjelzi. »