AUGUSTA, GA - Tiger Woods ordított a 18. zöldről, miután 2019-ben elnyerte ötödik Masters-címét. Csütörtökön az Augusta nemzeti golfklub fülsiketítő csendjében a Tiger jelentős lépést tett egy hatodik zöld kabát felé, egyszerűen története legjobb első fordulójának kiegyenlítésével a mestereknél (68)

ZOZO bajnokság: Woods megfogadja, hogy megvédi a címet Sherwoodban

Tiger Woods - © PGA Tour

A tavaly győzelemhez vitt formához hasonló formát mutatva Woods tökéletes első kört teljesített 68-ban (-4) a forgács árnyéka nélkül, és a vezető három hosszában lesben marad a nap, Paul Casey.

Az egyetlen alkalom, amikor Woods 70 Masternél kevesebbet játszott az első fordulóban 23 Masters meccsen, 2010-ben 68-at játszott visszatérve, közvetlenül a golfvilágot megrázó médiabotrány után. A 2009-es PGA-bajnokság első fordulója óta pedig ez volt az első futama a dúrban.

"Jól csináltam mindent" - mondta Woods, aki szintén sorban áll, hogy megdöntse az új rekordot, a 83. PGA Tour címet. „Jól vezettem, és jól megérintettem a vasam. Az egyetlen igazi rossz lépés ma az volt, szerintem a 8-ason.

- Az egyetlen dolog, amit mondhatnék, bárcsak még néhány puttot betennék. Minden hiányzott a felfelé menet. A putts csak nem esett, csak más, és az időjárás miatti késéssel is nagyon lassú, és a zöldek által elnyelt vízmennyiség valószínűleg vadváltó lesz ”

Woodst nem akadályozta a csaknem három órás játékfelfüggesztés a várost reggel 7 óra 30 perc körül érő vihar miatt. A késés során folytatása közben rugalmasan tartotta 44 éves testét. nyújtani, miközben folytatja az etetést.

Miután Woods elindult, egy embert hagyott maga mögött, aki az idén nyolc rajtból csak egy top-10-et tett, amikor két év után először esett vissza a legjobb 30-ból.

Ehelyett úgy nézett ki, mint a Great Days Woods, aki 15 szakot, öt mestert nyert és eljön megvédeni a címét, miután tavaly egy csapásra elhárította Dustin Johnsont, Brooks Koepkát és Xander Scheatele-t.

Míg mások talán meglepődtek a forma első fordulóján, Woods nem.

"Azt hiszem, nagyon fontos megérteni, hogyan kell ezen a pályán játszani" - mondta. „Szerencsés voltam, hogy pályafutásom során sok edzőmeccset játszhattam ezen a pályán ennyi korábbi győztes mellett, és pályafutásom elején megnyerhettem ezt a tornát, és ezzel felépíthettem magam. az ötlet, hogy minden évben visszatérek ide játszani. Az a tény, hogy a Masters-t minden évben ugyanazon a helyszínen játsszák, számomra előny, a másik három Slam-tornával ellentétben. "

„Tehát a játék megértése nagy tényező. "

A 10. helytől kezdve Woods, csakúgy, mint tavaly az utolsó fordulóban, a 13., 15. és 16. lyukon vitte a madarakat. De miután madárfogantyúra ment a -4-re - ez csak a nyolcadik madárka volt a lyukon 87 kör alatt az Augusta National-nál -

Woods azonban, aki gyorsan alkalmazkodott a környezethez - bármennyire is nyugodt volt -, örült a fordulónak, különösen miután 15 zöldet érintett a szabályozásban szereplő 18 hajóút 10-án és 14-én.

"Sok különbség volt ma, 1-es és 10-es játékokon" - mondta Woods. - Ma reggel a zölden voltam és készülődtem, és amikor bemutatták Gary-t (Woodland), mi a zölden voltunk, és nem hallottuk őket a drón által a zöld.

"Ahogy az operatőrök mondanák: Nincsenek rajongók, nincs ordítás, amely útmutatást adna nekünk és tudnánk, hová érkezett a labda. Sok premier ma. Így ment ez egész évben. Az a tény, hogy a körülmények között képesek vagyunk versenyezni a Mesterekért, mindannyiunk számára nagy lehetőség.

Woods számára is más lesz a péntek. A késés miatt csak 15 óra körül kezdi meg második fordulóját, ami azt jelenti, hogy szombaton be kell fejeznie második körét, és ha megcsinálja, akkor a harmadik kört is megkezdi.

"Ma gyorsan elindultam, ami jó" - mondta. „Ilyen körülmények között agresszívnek kell lenned. Nincs oka annak, hogy ne támadhassunk meg sok zászlót. ”