A japán Hideki Matsuyama egyedül áll az élen az Augusta Masters utolsó fordulójának elején. Négy ütéssel megelőzve üldözőit, köztük a volt vezetőt, Justin Rose-t, Matsuyama a történelem első japánja lehet, aki nyer egy Major tornán.

A mesterek: Hideki Matsuyama a zöld kabát egyik ujja?

A mesterek: Hideki Matsuyama a zöld kabát egyik ujjában - Fotó Getty Images

A birodalmi Hideki Matsuyama vette át az Augusta mesterek irányítását Justin Rose-tól, az utolsó kör előestéjén négy ütéssel az üldözői előtt. Győzelem esetén Matsuyama lenne az első japán a történelemben, aki nyerne egy Major tornán.

Matsuyama, az ex világranglista második helyezettje, mesterien befejezte a 3. fordulót, kiváló 65-tel (-7), amelyen sas és öt madár volt a legcsekélyebb bogey nélkül.

A játék 78 percre megszakadt a délután végén eső miatt.
« Miután a sziréna megszólalt a helyreállításról, minden csapást pontosan úgy ütöttem, ahogy szerettem volna “- kommentálta Matsuyama az NBC-t.

2015-ös ötödik a legjobb helyezése Augusztában, ő az első japán, aki befejezte a Masters fordulót a ranglistán.

« Ez új számomra " Matsuyama elmondta pozíciójáról az utolsó forduló előtti napon, hogy Grand Slam-tornán léphessen pályára.  » Csak annyit tehetek, hogy ellazulok, jól felkészülök és holnap mindent megteszek ” - kommentálta Matsuyama, aki nyilvánvalóan azt látná, hogy utánozza honfitársát, Tsubasa Kajitanit, a női mesterek amatőr győztesét múlt szombaton.

Első Masters megjelenése amatőr golfozóként 19 évesen volt. A 29 éves játékos, a Masters élén, szép négypontos előnnyel Justin Rose (72), Xander Sc Chaudele (68), Marc Leishman (70) és Will Zalatoris (71) előtt .

A ScHotele, aki a 28-ös sas számára 15 yardos dobást helyezett el, a főbb tornákon ötször végzett az első 5 között. 2019-ben megosztotta Augusta második helyét, Tiger Woods mögött.
« Remek felvételek készültek a vasalóimmal. Alig várom a vasárnapot. mondta ScHotele "

Lyuk az egyben a kanadai Corey Conners számára, aki igazi teljesítményt ért el azzal, hogy aláírt egy 9 vas ászt a 6. lyukon, a 3 méteres 170-as par 29-at. Egy jó művelet a 20 éves észak-amerikai számára, aki a 2020-as mestereknél a 6., a 68. helyen találta magát, szilárd 6-zal (-XNUMX), öt madárral három bogue ellen.

Egyedül Jordan Spieth foglalja el a 7. helyet (-5) 6 ütéssel a vezető mögött, kettős hibát és két hibát követve. Ki kell állítania a legjobb golfpályáját, hogy 2015-ben megkoronázása után másodszor is megpróbálja felvenni a zöld kabátot.

Phil Mickelson egy 69-es (-3) kártyával tért vissza.