A francia csapat a győztes az általános csapatbesorolásban, és három ütéses előnnyel nyer az Egyesült Államok előtt. A siker az egyéni párost is megnyerő trikoloroknál, Alice Kong a lányoknál és Oscar Couilleau a fiúknál.
Az Amundi Evian Junior Kupa: a Blues diadala!

© Evian Resort Golf Klub

Eredmények és visszajelzések az Amundi Evian Juniors Cupról, a világ legnagyobb U14-es versenyéről, amelyet szeptember 20. és 22. között rendeztek meg az Evian Resort Golf Clubban.

Haute Savoie-ban, a tökéletesen kék ég alatt eltöltött három napos játék után végül a francia csapat nyert a tizenötödik alkalommal megrendezett The Amundi Evian Juniors Cup versenyen; az Egyesült Államok és Olaszország teljesíti a nemzetek osztályozásának dobogóját. A kontinentális Európa egyetlen Majorát minden év júliusában fogadó pálya a verseny fiatal résztvevőinek is kihozhatta a maga részét az érzelmekből.

Ami az egyéni teljesítményeket illeti, a fiatal lányok között és egy lélegzetelállító feszültséggel járó rájátszás után a francia KONG, Alice nyert 219-es (+6)-os végeredménnyel, az utolsó lyukon egy masszív birdie-nek köszönhetően. Megelőzi az amerikai CLEMENTE-t, Giannát (szintén 219-cel) és a verseny másik amerikaiját, Zhangot, Angelát 220-al (+7). Figyelem, tavaly Alice KONG már a dobogó 3. helyén végzett!

A fiúknál egy francia, egy spanyol és egy svájci áll a dobogón. Valóban COUILLEAU, Oscar diadalmaskodik 210-es (-3) végeredménnyel, RODRIGUEZ BURGOS, Arian 217 (+3) és OTTEBOOM, Kai Liam 219 (+6) előtt.

2007 óta az Amundi Evian Juniors Cup tizenöt kiadása felfedte a mai tehetségeket, olyan szakembereket, mint Jordan Spieth, Justin Thomas vagy Aditi Ashok és Leona Maguire, hogy csak négyet említsünk, vagy a legjobb amatőr világot, mint Rose Zhang (4. WAGR) és Alexa. Pano (1. WAGR).

A díjátadó ünnepségen minden résztvevő különösen az Evian Resort Golf Club élettagsági kártyáját kapta.

A verseny összes pontszámát megtalálja: cliquez ici