Egy utolsó kör (71-ben) (par) elég volt ahhoz, hogy Céline Boutier a szezon második győzelmét nyerje a vasárnapi Symetra Tour-on, és megszerezze a következő évi LPGA Tour kártyáját.
(Forrás: FFGolf)

Céline Boutier, a Sioux Falls GreatLIFE Challenge (Symetra Tour) győztese - Fotó: DR - Forrás: FFGolf

Két tornán Céline Boutier hírnevet szerzett magának, mint a nagy események játékosának. A Parisienne május közepén a Symetra Tour szezon második legnagyobb díjának számító Self Regional Healthcare Foundation Classic győztes győzelme volt a vasárnapi pálya legfontosabb tornáján. A második "nagy" győzelem a második amerikai női divízió felett, ami a Habokat elmondta: „Remélem, hogy jövőre a Majorsban is játszhatok majd! " 2018-ban Boutier már nem a Symetra Touron, hanem az LPGA Touron fog versenyezni: a tegnap dél-dakotai zsebelt 31 500 dollárral a Volvik Race for Card 2. helyén áll.

És mindenekelőtt azzal, hogy 100 lejátszott bajnokság után csaknem 000 17 visszavágóval az órában, biztosan biztosította jelenlétét a következő évben a nagy ligákban. "Ezért a célért dolgoztam olyan sokáig", elismeri. „Újra szerettem volna nyerni ebben a szezonban, és a legnagyobb tornán megcsinálni nagyon jó. Az utolsó tesztek lehetővé teszik számomra, hogy felkészüljek a következő évadra az LPGA-n. "

A Willow Run Golf Club pályáján, ahol szombaton rekordot ért el szikrázó 63-al (-8), Céline Boutier tegnap kevésbé volt feltűnő. Utolsó 71-es lapja (par), amelyet két birdie jelentett a 10-es és a 12-es, valamint a bogyok az utolsó két lyukon, nem akadályozta meg abban, hogy befejezze a munkát, és összesen -11-nél nyerjen. „A körülmények nehézek voltak. Lassan indultam, kilenc indulással az úton, ami nem volt rossz, de nem is remek. A szél a vége felé megélénkült, és én 17-én és 18-án megrohamoztam, de összességében szilárdan játszottam ”elemezte. Az egykori amatőr világelső hirtelen megelőzte a mai partnerét, a thaiföldi Benyapa Niphatsophont, aki átvette a vezetést a keresetek rangsorában, és érvényesítette csatlakozását az LPGA Tourra is.

Az eredmények megtekintéséhez: cliquez ici