Sophia Popov 2019-ben majdnem felhagyott a golfozással, de úgy döntött, hogy egy évig folytatja útját. Rugalmasságát néhány győzelemmel jutalmazták az év elején a Cactus Tour-on, majd egy nem valószínű főnagy bajnoki győzelem következett az AIG női nyílt bajnokságán a Royal Troonban augusztusban.

Sophia Popov: Natalie Gulbis nem az oka annak, hogy kizárta a CME-ből

Sophia Popov a női British Open értékes nyertes trófeájával - Fotó Tristan Jones - LET

A rendetlenség, amelyben Sophia Popov jelenleg találja magát, az LPGA CME Group Tour bajnokságára vonatkozik, amely csütörtökön kezdődik a floridai Nápolyban. A 28 éves fiatalembernek, aki négy hónappal ezelőtt nyert egy nagy tornát, az egész város kanapéján kell követnie az akciót, mivel státusa nem teszi lehetővé számára a részvételt.

Próbáljuk megmagyarázni ezt a közösségi hálózatokon olvadó tweetek középpontjában.

Egy tipikus évben az LPGA Tour 60 legjobb játékosa jut be a szezonzáróba. Ebben a legatipikusabb évben a verseny résztvevőinek számát 72-re növelték. Az első (és látszólag az utolsó) számára e helyek közül kettőt fenntartottak a szponzorok mentességére. Mivel Popov nem volt tagja az LPGA Tournak, amikor megnyerte az Open-et, Troon pontjai nem számoltak. Ezért nem volt része a 60 legjobbnak. Nem is a 70 legjobbnak. Ezeknek a mentességeknek egyikét sem élvezte.

A meghívókat továbbították Sarah Kempnek, aki a CME Csoport nagykövete, és Natalie Gulbisnek, aki nem. De Gulbis a CME Group vezérigazgatójának, Terry Duffynak a barátja, és ez elég.

"2005 óta ismerem Natalie-t, amikor megrendeztem az első rendezvényemet az ügyfelekkel"- mondta Duffy, hozzátéve, hogy segített a torna szponzorálásában.

Gulbis az idén csak hat rajtot hajtott végre, öt kivágást kihagyott, egyszer visszavonult és egyszer javult. Ez egy olyan szám, amely igazolja a 2020-as szezon utáni visszavonulásának bejelentését. A járvány egy évre visszavetette ezt a tervet (nyilvánvalóan egyetlen győztes távozásához a támogatóknak meg kell gyűlniük). Popovnak annyi esélye van, hogy a kanapén ülve megnyerje a CME Group Tour bajnokságot, mint Gulbis a versenyben. De mindkettő elnyerte azt a helyet, ahol találja magát. Ez a sport szponzorálásának nem vonzó valósága.

Ha figyelembe vették azokat a pontokat, amelyeket Sophia Popov szerzett nagy győzelméért, akkor a Napoli mezőnyében lépett volna fel a tabella 16. helyén.

De nem számoltak, így a 82. helyen végzett, és kiesett. "A tisztesség kérdése, ami a játéktudást illeti. Nem mintha nem én nyertem volna meg. Olyan, mintha technikailag pontok szerint nyertem volna ”- mondta Popov.

Mint mindannyian az iskola udvarán megtudtuk, bárki, aki felhívja a helyét "Műszaki" általában csúszós talajon van, és a"Saját tőke" rettenetesen bizonytalan lejtő, amelyre fogadnunk kell, hogy jogot szerezzünk a sportban, mert "Műszakilag" Popov nem nyerte meg. Nem játszott szerepet az első 60-ban, a következő 70-ben sem, és nem szabad feltételeznie, hogy jogosult a szponzorok egyikének meghívására.

A szabályok nem pusztán szabályok, csak azért, mert a versenytárs és a közösségi médiában támogatók úgy érzik, hogy igazságtalanul bánnak velük, ez a tézis a legtöbb helyen igaz.

Tagadhatatlan, hogy a nápolyi mezőnyt Popov jelenléte erősítené. Írta, mi lehet a legjobb golftörténet egy egyébként nyomorúságos évben. De a szponzorok mentességeiről - még azokról is, amelyeket vitathatatlanul egy járvány közepette hozzáadnak egy állítólagos elit eseményhez - az aranyszabály dönt: ők azok, akiknek aranyuk van, és ők készítik az aranyat. szabályok.

Vita a 70 hely miatt, nem a másik kettő miatt. A CME Csoport teljes mértékben felhatalmazást kap arra, hogy meghosszabbítsa a vállalati hűségen alapuló mentességeit. Minden versenyre történő meghíváskor mindig akad több megérdemelt játékos. De ezeket a meghívókat nem arra tervezték, hogy embereket érdemeljenek, és ne érezzék érzéseiket. És természetesen nem a méltányosságon alapulnak. Egy Lim Kim, aki a múlt vasárnap megnyerte az amerikai női nyílt bajnokságot, ezen a héten is kívül van a pályán, mivel nem tagja az LPGA Tournak.

A közösségi médiára nehezedő nyomás nagy része kevésbé tűnik Sophia Popov kilépésének, mint Gulbis lépésének. Ez teljesen normális. Az Evian Masters 2007-es győzelme az egyetlen dolog, ami megkülönbözteti Gulbist Anna Kournikova, a 90-es évek teniszsztárjának golfegyenértékétől, aki nem nyert, de mégis nyert és aki számos keresést indított az interneten elszigetelt egyetemi rezidenciákon. És semmi sem éri el az otthon ülő nagybajnok látványát, miközben a kimerült, egyszer győztes játékos karrierje utolsó napjaiban helyet biztosít egy nagy tornán.

De az a tény, hogy a golf egy másik szükségtelenül kínos sztoriban találja magát, nem a CME Group vagy a Gulbis hibája. A szponzornak jogában áll meghosszabbítani a meghívást, a Gulbisnak pedig joga van elfogadni.

A versenysport kemény valósága, hogy Sophia Popovnak a héten csak egy személy garantálhatta volna a helyet a pályán - ő maga.