Sei Young Kim a Rolex 2020-as év új játékosa lett, miután ebben a szezonban két győzelme és 2. helye lett a CME Group Tour bajnokságban, amely a szezon utolsó tornája az LPGA Touron.

Sei Young Kim 2020 Az év Rolex játékosa

Sei Young Kim - © LPGA

Sei Young Kim 118 pontot szerzett ebben a szezonban két győzelemmel a KPMG női PGA bajnokságán és a Pelikán női bajnokságon, amelyet a DEX Imaging & Konica Minolta mutatott be. A koreai három további top-10-et is elkapott a Diamond Resorts Bajnokok Tornáján (T7), a Gainbridge LPGA-n Boca Rióban (5.) és a Walmart NW Arkansas Championship-en, amelyet a P&G (T5) mutatott be.

"Nagyon jó, mert Paul és én keményen dolgoztunk, és remek eredményeket értünk el ebben az évben"- mondta Kim, akit 2015-ben Louise Suggs Rolex Az év újoncának választottak. „Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki körülöttem van, például a szüleimnek, az edzőmnek, Mr. Moon és igen, a családomnak. Igen, nagyon hálás vagyok mindenkinek. "

Az Inbee Park második lett Kim mögött az Év Rolex Játékosa rangsorban, 112 pontot szerezve. 2020-ban Park megnyerte az ISPS Handa női ausztrál nyílt teniszbajnokságot, és az évet további 10 legjobb 13 találattal zárta a 87 fellépésből, köztük három döntősből a Diamond Resorts bajnokság bajnokságán, a KPMG női PGA bajnokságon és az Amerikai Önkénteseknél. Klasszikus. Danielle Kang 10 ponttal harmadik lett a pontokban, miután két LPGA Drive On Championship győzelmet ért el - az Inverness Club és az LPGA Classic Marathon Dana által bemutatott három top-13-et XNUMX rajtért.

Az év rangos Rolex-játékos díját az LPGA adta át először 1966-ban. A női LPGA Tour játékosok az American Tour minden hivatalos versenyén az első 10 helyezett alapján kapnak pontokat, amelyek a legmagasabb pontszámot nyerték el a rangos rangsorban minden évben megtiszteltetés. Az öt LPGA Grand Slam felvonó - ANA Inspiration, KPMG női PGA bajnokság, US Women's Open, AIG női nyílt és Evian bajnokság - pontjai megduplázódnak.