Miután a US Openen a legjobb 20 között végzett és megnyerte a Travellers Championshipet, Xander Schauffele jelenlegi formájában szörfözik, és aláír egy 64-es (-8) kártyát az Adare Manor Hotel & Golf Resort pályáján, és átveszi a vezetést. JP McManus Pro-Am. Három ütéssel előzi meg Rickie Fowlert. Tiger Woods egy sas ellenére 77 (+5) lapot ad vissza, és a ranglista utolsó helyén áll.

Shane Lowry írországi földjén, Schauffele az élen – a Twitteren, @JPProAm

Shane Lowry írországi földjén – a Twitter @JPProAm-en keresztül

Néhány nappal a Genesis Scottish Open, a PGA Tour és a DP WorldTour által jóváhagyott verseny, majd egy héttel később a British Open előtt, a világ legjobb játékosai közül sokan megállnak Írországban ezen a héten a JP McManus Pro versenyen. - Am. A játékosokat három amatőrrel párosítják két körben az Adare Manor Hotel & Golf Resortban.

Az elmúlt hetekben remek formában lévő Xander Schauffele folytatja lendületét egy 64 (-8), nyolc birdie-s kártya aláírásával. A PGA Touron aratott rangos győzelmek és a Ryder-kupán való szereplés ellenére Xander Schauffele még soha nem nyert nagy tornát, legjobb helyezése a 2019-es Masters dobogós 2. helye.

Három ütéssel előzi meg Rickie Fowlert. Tyrell Hatton -4 lappal a harmadik helyet szerezte meg.

Az íreket a negyedik helyen találjuk, Shane Lowry és Seamus Power -3 lapot ad vissza.

A 2022-es PGA Championship győztes Justin Thomas és az északír Rory McIlroy a 12. helyen áll -1 lapokkal.

Tiger Woodsnak, aki több hét szabadság után visszatért, nehéz napja lesz néhány zseniális ütés ellenére. Egy nehéz első szakasz után +5-ben a Tigris 10-én aláírja első birdie-jét, majd a 5. lyuk par 12-én egy zsetont ad vissza egy sasért.. 77 (+5) lappal tér vissza a klubházba, 43. a tabellán.

Egy játékos, aki kissé elképedt, sajnos nem tudta aláírni a kártyáját. Jordan Spieth, a háromszoros főgyőztes biztosan elfelejtette a verseny szabályait. Az egykori világelső amatőr partnereivel a 1-es lyukon felkapta labdáját, azt gondolva, hogy nem számolták be: az egyéni profi helyezést viszont elfelejtette! Ez a baklövés ezért kizárta az egyéni besorolásból, de csapata továbbra is csapatban versenyez.

A JP McManus Pro-Am teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.