A Scandinavian Mixed jelenleg versenyben van - 78 férfi és 78 nő - A háromszínűek jól szerepelnek 5 játékossal, a férfiak oldalán pedig 3 játékossal az elején. Házigazda Henrik Stenson és Annika Sorenstam örömmel tér vissza Svédországba, és az innovatív bajnokság élmezőnyében szerepel.

Skandináv vegyes: történelmi hét készül

Annika Sorenstam és Henrik Stenson - © LET

A Vallda Golf és Country Club ad otthont a tornának, amelynek első két vegyes fordulóját két férfi és egy nő, vagy két nő és egy férfi kezdi. 8 francia nevezett be, köztük 5 jelen lévő játékos: Szereplők: Celine Herbin, Camille Chevalier, Astrid Vayson De Pradenne, Agathe Sauzon, Anne-Lise Caudal, férfiaknál: Benjamin Hebert, Robin Roussel et Robin Sciot-Siegrist.

Sorenstam, aki 17 címet nyert a LET-en, élvezettel beszélgetett a pálya körüli játékosokkal, és alig várja a torna kezdetét.

- Nagyon izgatott vagyok, hogy itt lehetek. Fantasztikus, visszatérve Svédországba, és különösen a játék, már 13 éve, hogy eltaláltam egy lövést a saját hazámban, ezért nagyon várom a szórakoztató hetet, nyilvánította a Majors tízszeres nyertesét.

„Megtiszteltetés szervezni ezt az eseményt Henrikkel együtt, visszatérni Svédországba és megrendezni ezt az egyedülálló és történelmi eseményt hazánkban. Ez egy gyönyörű hely, és szórakoztató látni és beszélgetni néhány játékossal. Közülük sokan türelmetlenek. Nagyon jó sétálni a pályán és megnézni a játékosok keveredését, és az interakció nagyon szórakoztató. Örülök, hogy itt lehetek, és várom a csodálatos hetet. "

Stenson, aki megnyerte a 2016-os nyílt bajnokságot a Royal Troon-ban, reméli, hogy a formátum lehetővé teszi, hogy a golfot új játékos generáció láthassa.

"Lehetőségünk van arra, hogy inspiráljuk hazánk golfozóinak következő generációját, amit Annika és én egyaránt lelkesen lelünk alapítványainkon és más kezdeményezéseinken keresztül." - mondta az ötszörös Ryder-kupa résztvevő.

„Teljesen új koncepció együtt játszani a lányokkal, és ezt megtenni hazánkban, amely vezető szerepet játszik az egyenlőség terén és rengeteg jót tett ezen a területen. Izgalmas hét van, és szerintem nagyon jó részese lenni ennek az új formátumnak Svédországban. Az, hogy Annikával meg tudjuk csinálni, valóban valami különleges. "

A három dolog, amire figyelni kell a Scandinavian Mixednél

A LET szezon a versenyek harmadik egymást követő hetével folytatódik, a következő pedig a skandináv vegyes, amely a Vallda Golf and Country Club-ban kerül megrendezésre. Három dologra kell figyelni Svédországban ...

Legjobb házigazdák

Henrik Stenson és Annika Sorenstam rendezi az e heti svédországi tornát, ahol a két legendás svéd is versenyben van. Stenson volt az első férfi svéd és az első skandináv férfi főbajnok, miután megnyerte a 2016-os nyílt bajnokságot a Royal Troonban. Ötször képviselte Európát a Ryder-kupában, amelyet háromszor nyert meg.

kifejezés "Minden idők legnagyobbja" a sportban használják, és a Sorenstam tökéletesen illeszkedik ebbe a leírásba: 72 LPGA győzelem, köztük 10 nagy és 17 LET győzelem, senki sem vonhatja kétségbe, hogy ő dominált a turné ideje alatt. Az 1995-ös LET Érdemrend győztese nyolc Solheim Kupában is versenyzett, melyeket kétszer nyert meg. 2017-ben kapitány volt, idén pedig a PING Junior Solheim Kupa csapatának kapitánya.

Innovatív formátum

A pályán egy izgalmas hét részeként a Skandináv Vegyes csapat az Európai Túra és a LET játékosait ugyanazon a pályán játszik, és egy díjért és egy kupáért küzdenek. A mezőny 156 játékosból áll, és egyenletesen oszlik meg 78 férfi és 78 nő között.

Az első két forduló során a csoportok vegyesek lesznek: két férfi és egy nő vagy két nő és egy férfi játszik együtt. A második forduló után a 65 legjobb játékos és a kapcsolatok vesznek részt a hétvégén, nemtől függetlenül. A harmadik és negyedik forduló csoportjai mindig vegyesek lesznek, és a pálya minden résztvevő számára ugyanaz marad.

A verseny a Costa del Sol bajnokához kezdi a LET szezont

2020 verseny a Costa de Sol bajnokához, Emily Pedersen kezdi a hét LET szezonját a Scandinavian Mixeden. A szezon stabil kezdete után a dán sztár fenomenális sikert aratott 2020 utolsó hónapjaiban, amikor megnyerte a Tipsport Czech Ladies Open versenyt, és megszerezte 2015 óta első LET-címét.

Ezután Pedersen megtalálta utazási sebességét, és gyorsan nyert az Aramco Saudi Ladies Internationalnél, amelyet az Public Investment Fund és a Saudi Ladies Team International (egyéni és csapat) mutatott be. Évének zárásaként Pedersen három hét alatt megszerezte negyedik trófeáját és harmadik egyéni címét az Andalúzia Costa del Sol Open de España győzelmével. A dán a múlt héten az amerikai női nyílt bajnokságon végzett a T23-as versenyen, és reméli, hogy magas hangon kezdheti LET-szezonját.

A ranglista valós időben történő követése: cliquez ici