Jonathan Caldwellt koronázták meg a skandináv vegyes verseny első győztesének, míg az angol Alice Hewson a 69-es utolsó fordulót játszotta, és ezzel a harmadik helyen végzett.

Skandináv vegyes: Caldwell nyer, Hewson pedig a 3. helyet szerzi meg

Jonathan Caldwell - © Tristan Jones / LET

Az északír az utolsó 64 fordulót rögzítette, hogy a klubház célját 17-re állítsa par. A spanyol Adrian Otaegui a 18. lyuk győzelméért gurított, de végül három putttal végzett, míg Caldwell egy csapással előbb megszerezte első Európa-bajnoki címét.

A Vallda Golf és Country Club adott otthont ennek az innovatív tornának, amelynek során 78 férfi és 78 nő versenyzett ugyanazon trófeáért és ugyanazért az adottságért ugyanazon a pályán.

Hewson a napot az ausztrál Jason Scrivener, a walesi Rhys Enoch és a svéd Caroline Hedwall társaságában kezdte.

A kezdet ismét vegyes volt az angol nő számára, aki megnyerte az Investec South African Women's Open 2020 versenyt, amikor egy ütést dobott első lyukára.

Újabb 5-ös hiányzó két madárka közé szorítva, Hewson pedig 8-ból egy hátsó-hátsó madárral visszatért.

Utolsó tapogatózása a 12. lyukon történt, mielőtt a következő négy lyukon hármat megcsinált a harmadik hely megszerzéséhez.

„Nagyon izgalmas volt! Durván kezdtem, és nagyon ideges voltam az első néhány lyuk miatt, de lendületet sikerült szereznem a visszatéréskor. Nagyon elégedett vagyok a heti teljesítményemmel, különösen a szezon nagyon nehéz kezdete után ”- mondta a 23 éves fiatalember.

" Nagyon vicces volt. Jó volt látni, ahogy a nevem feljebb lép a ranglistán. Legszívesebben a 17.-be tettem volna a puttyomat, és a 18.-ban esélyt adtam volna magamnak, de ez így van, és még mindig nagyon jól szórakoztam. "

Visszatérve a bajnokságra, amelynek Henrik Stenson és Annika Sorenstam svéd legendák adtak otthont, Hewson hozzátette: „Óriási lehetőség volt ez a női golf egésze számára. Nagyon jó lehetőség volt ezen a színpadon lenni és megmutatni mindenkinek, hogy milyen jó a női golf. Nagyon örülök, hogy részese lehettem ennek. "

„Nagyon hálás vagyok Annikának és Henriknek, hogy megszervezték nekünk ezt a tornát, és nagyon örülök, hogy részt vehettem az első kiadásban. "

Ennek a teljesítménynek köszönhetően Hewson megugrott a Race to Costa del Sol 2021 ranglistán, a napot a 83. pozícióban kezdte, és 508,5 ponttal a negyedik helyen áll.

Babnik továbbra is vezeti az állást, de Olivia Cowan (T10) ezen a héten nyújtott teljesítménye a második helyre késztette Lee-Anne Pace harmadik helyével.

A Berkhamsted golfozójának kiváló teljesítménye szintén a LET Solheim Kupa rangsorának második helyére késztette 70 ponttal, míg Sanna Nuutinen 66,25 ponttal a harmadik.

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici