Az arizonai Drive On Championship pályán a négy francia golfozó közül három a par alatt ért el. Pauline Roussin-Bouchard a 16., Perrine Delacour mellett vezeti a francia játékosokat. A versenyen Alison Lee, Jenny Shin és Gaby Lopez mindhárman az élen.

Roussin-Bouchard és Delacour formában a Drive On-on

Pauline Roussin-Bouchard – Aramco Team Series © Mark Runnacles/LET

A Drive On Championship első fordulójában az eseménynek otthont adó gyönyörű, új arizonai pályán 94 játékosnak sikerült pariméter alatt végeznie. Az amerikai Alison Lee, a dél-koreai Jenny Shin és a mexikói Gaby Lopez trió, akik nagyon nemzetköziek, -7-es eredménnyel végzett az élen. Az angol Jodi Ewart Shadoff és a tajpeji Wei-Ling Hsu szorosan mögöttük, egy lövéssel lemaradva követik. Összesen 11 játékos áll a hatodik helyen, mindössze két ütéssel az első három mögött.

Két legsikeresebb golfozónk, Pauline Roussin-Bouchard és Perrine Delacour a 16. helyen áll 18 lyuk után, mindkettő kiváló 68-at (-4). Perrine Delacour, aki személyes okokból több hónapos távollét után visszatért az LPGA Tourra, hét birdie-t szerzett csütörtökön. Bár a napját három boge rontotta el, a Pikárdia elégedett lehet teljesítményével.

Pauline Roussin-Bouchard is 68 pontot szerzett, akárcsak Perrine Delacour. Miután lenyűgözte edzőjét, Alain Albertit, amint azt a Francia Golf Szövetség honlapján nyilatkozta, a múlt heti szingapúri Aramco Team Series-en aratott kivételes győzelmével.

Figyelemre méltó volt a francia 1. számú Céline Boutier jó teljesítménye is, aki 69-es lappal végzett. Jelenleg azonban a 33. helyen áll a világ negyedik játékosa, Atthaya Thitikul mellett. A thai a legmagasabban jegyzett játékos a világ legjobb öt között, mert Lydia Ko és Minjee Lee hiányában Jin Young Ko és Nelly Korda, valamint az Evian Championship győztese, Brooke Henderson, aki a főszerepben játszott. Az első két fordulóban 70-es pontszámmal értek el, amivel jelenleg a 48. helyen állnak.

Céline Herbin, a negyedik francia nő a hétfői válogató tesztnek köszönhetően kvalifikálta magát az első körben. 74-es pontozókártyája a tabella aljára helyezi, 4 ütéssel lejjebb az ideiglenes vágásvonalon.

Az első forduló állása: cliquez ici

LPGA Drive On Championship: Boutier, Roussin-bouchard, Delacour és Herbin a rajtnál