Három pedig az amerikai Rose Zhangnak, aki sorozatban harmadszor nyerte el a Mark H McCormack-érmet a világ legjobb amatőr játékosa címért.

Rose Zhang a világ harmadik legjobb amatőrje

Rose Zhang a világ 3. legjobb amatőrjeként megkoronázva – R&A fotó

Az amerikai Rose Zhang nyerte a Mark H McCormack-érmet a 2022-es World Amateur Golf Ranking® (WAGR®) Év játékosa címért szerdán.

Zhangnak ez sorozatban a harmadik McCormack-érme, amely a korábbi tripla érmeseket, Leona Maguire-t és Lydia Ko-t követi. Ez a 101. egymást követő hete a World Amateur Golf Ranking® élén, közvetlenül Maguire és Ko mögött, akik 135 és 130 héttel tartják a rekordot. az összesített ranglista tetején.

Zhang még egy éve kiemelkedően golfozott, első három fellépését megnyerte Stanfordban a Molly Collegiate Invitational, a Windy City Collegiate Classic és a Stanford Intercollegiate versenyeken. Ezzel ő lett az első Stanford-játékos – férfi vagy nő –, aki úgy nyerte meg első három egyetemi indulását, hogy az első hét rajtja során nem végzett a legjobb 10 között.

Miután holtversenyben megszerezte a 12. helyet az Augusta Női Nemzeti Amatőr Bajnokságon, Zhang három ütéssel megnyerte az NCAA Division 1 női bajnokságát. 19. születésnapján megkapta az év főiskolai golfozója ANNIKA-díjat. Ezután megszerezte a Stanford második NCAA tag team címét az utolsó meccs megnyerésével.

Zhang fontos szerepet játszott abban, hogy az USA csapata győzelmet aratott Nagy-Britannia és Írország ellen a Merion-i Curtis Cup-ban, négy meccséből kettőt megnyert.

Zhang is jól szerepelt jelentősebb bajnoki fellépésein: megnyerte a Smyth Salvert a legjobb amatőrként a muirfieldi AIG Women's Openen, holtversenyben a 40. helyen végzett a ProMedica által bemutatott US Women's Openen, és holtversenyben a 65. helyen végzett a The Amundi Evian Championshipen. Még ebben a hónapban az USA csapatában fog versenyezni a női amatőr tagcsapat-világbajnokságon.

Zhang azt mondta: „Amatőr karrierem továbbra is hihetetlenül kifizetődő. A harmadik alkalommal McCormack-éremmel kitüntetett megnevezés az elvégzett munkámról és a körülöttem lévők támogatásáról tanúskodik. Hihetetlen évet zár le, és még jobban motivál a következő szezonra.

Az R&A és az USGA minden évben közösen ítéli oda a McCormack-érmet. Nevét Mark H McCormackról kapta, aki megalapította az IMG sportmarketing céget, és nagy rajongója volt az amatőr golfnak.

Steve Otto professzor, a The R&A technológiai igazgatója a következőket mondta: „Rose rendkívül magas szinten játszott az elmúlt három évben, és folyamatosan bizonyította, milyen tehetséges golfozó. Gratulálok neki a figyelemreméltó eredményéhez, amellyel zsinórban harmadik éve megnyerte a McCormack-érmet. Rose világszerte jelentős mértékben hozzájárult az amatőr golfozáshoz, és nagyon megérdemli ezt az elismerést. Kíváncsian várjuk a további sikereket.

Az USGA bajnokságokért felelős igazgatója, John Bodenhamer elmondta: „Rose továbbra is olyan dolgokat tesz az amatőr játékban, amilyeneket egy ideje nem láthattunk. Tehetsége a pályán páratlan, de ami ennél is fontosabb, hogy a fiatalabb generáció példaképe, és ahogy a játékot képviseli, csodálatra méltó és inspiráló. Mindannyian az USGA-ban gratulálunk neki ehhez a kiemelkedő eredményhez, és alig várjuk, hogy mi vár rá.

A Rolex által támogatott World Amatőr Golf Rangsort 2007-ben hozták létre, amikor elindult a férfi ranglista. A férfiak rangsora közel 3 ranglistaversenyt foglal magában, 300 ország 4 játékosát rangsorolva. A Women's Ranking 629-ben indult, és körülbelül 110 eseményt tartalmaz, több mint 2011 rangsorolt ​​játékossal 2 országból.

A WAGR®-ről
A World Amateur Golf Ranking® / WAGR®, amely egy női és egy férfi rangsort tartalmaz az elit amatőr játékosok számára, az R&A és az USGA kínálja a golf világméretű szolgáltatásaként. Az amatőr és professzionális rendezvények beépítésével és értékelésével világszerte a WAGR ösztönzi a versenyképes játék nemzetközi fejlődését. A rangsorok arra törekszenek, hogy a golfban a legátfogóbb és legpontosabb rangsorok legyenek, hatékonyan összehasonlítva azokat a játékosokat szerte a világon, akik esetleg soha nem kerülnek szembe egymással. A nemzeti szövetségek, valamint az amatőr és profi rendezvények, túrák szervezői rendelkezésére állnak a versenykiválasztás kritériumaként, valamint a felmentések, a válogatott válogatás és az érdemrendek céljára.