Egy lélegzet-visszafojtott utolsó kört követően Rory McIlroy megnyeri a Hero Dubai Desert Classic-ot egy utolsó birdie-nek köszönhetően 18-án. Egy ütéssel nyer az amerikai Patrick Reed előtt, akivel ádáz csatát vívott a győzelemért. Julien Brun remek teljesítményt nyújt az ötödik döntős hellyel! Victor Perez az utolsó körben nem volt játékban: a 28. helyen végzett.

Rory McIlroy megnyeri a Hero Dubai Desert Classicot

Rory McIlroy a Hero Dubai Desert Classic győztese – a Twitteren, @DPWorldTour

Micsoda utolsó kör Dubaiban, az Emirates Golf Clubban! Rory McIlroy három kör után háromütemű előnnyel ült be a vezető székbe, de ez az utolsó kör nagyon feszült volt. Az északír gyorsan csatlakozott a torna élére az amerikai Patrick Reed. A LIV Golf lakója egy -3-as út után a 10.-en egy sast ír alá egy szinte tökéletes hibrid lövésnek köszönhetően, amely az albatroszt súrolja, majd egy új madárkát a 11-es lyukon.

Rory McIlroy masszív játékkal támogatta a korábbi Masters-győztest. McIlroy egy lépéssel megelőzte a 18. rajtot, mielőtt egy utolsó madárkának köszönhetően Reed csatlakozott hozzá.

Az üzlet tehát egyszerű volt: egy birdie a győzelem, egy par rájátszást kínál Reednek, egy bogey vagy még több, és McIlroy leírja a trófeát. Egy akadály szélén való hajtás, egy fekvés és egy ékelés után néhány méterrel a zászlótól, a világranglista első helyezettje bedobta a győzelmet, és hozzáadta rekordjához első Rolex-sztárját. Ez a harmadik győzelme az Emirates Golf Club pályáján.

Patrick Reed két zseniális lövésével és egy 65-ös (-7) lappal a második helyet jelzi. Lucas Herbert az utolsó fordulóban elért 66-os (-6) pontjával fejezi be a dobogót.

XXL előadás Julien Brunnak, aki az 5. helyen végzett ebben a Rolex sorozatban Dubaiban. Egy stabil hét és az utolsó kör 68-ban (-4) lehetővé teszi számára, hogy nagy pontokat szerezzen a Race to Dubai-ért és a világranglistáért.

Victor Perez, Patrick Reed szerepében nem lesz jelen vasárnap a játékban. 75-ös (+3) kártyát ír be és a 28. helyen végez.

Romain Langasque a legjobb 20-ba írt alá ezen a Hero Dubai Desert Classicon az utolsó 16. hellyel -10-nél.

Julien Guerrier a 65., Antoine Rozner pedig a 78. helyen végzett.

A Hero Dubai Desert Classic végső ranglistájának megtalálásához: cliquez ici.