Nelly Korda 3. helyezést ért el a Rolex női világranglistán a karrier összesített legjobb rangsorában, LPGA Taiwan Swinging Skirts címének sikeres megvédésével. Korábbi rangsora hatodik volt, miután a Bank of Hope Founders Cup márciusi T2-jén végzett.

A Rolex női világranglistája: Nelly Korda a világ legjobb amerikai lett

Nelly Korda - © Suhaimi Abdullah / Getty Images az LPGA számára

Minjee Lee - Még két hely a 7. hely eléréséhez a Rolex női golf világranglistán

Minjee Lee - © LPGA

Minjee Lee T2-je az LPGA Taiwan Swing Szoknyában - harmadik ázsiai döntője ebben a szezonban - két helyet szerzett a Rolex női világranglistán. Második helyet szerzett a HSBC női világbajnokságon és a Honda LPGA Thaiföldön az Asia Spring Swingben. Lee 10 júliusa óta a világ 2018 legjobbja közé tartozik.

Caroline Masson - A 42. hely a Rolex női golf világranglistán

Caroline Masson - © LPGA

Caroline Masson tajvani második helyezése az idei legjobb eredménye az LPGA Touron, a Marathon Classicon elért ötödik helyén kívül. A világranglista 42. helye a legjobb eredménye 2019 eleje óta, amikor a 41. helyet foglalta el. Massont röviddel a Solheim Kupa előtt, augusztus végén gyújtották fel, és a top 10-ben három helyet szereztek. A CP női nyílt versenyén hetedik, az Indy Women in Tech bajnokságon pedig kilencedik lett, mielőtt a múlt héten második lett.

A CME Group Tour Championship bajnoksága elkezdett megszilárdulni

© LPGA

A szezon bajnokság, a CME Group Tour Championship bajnokság vége előtt csak három kör van hátra, amelyre csak négy hely maradt. A CME Globe versenyen az 56. és annál idősebb játékosok már vásároltak jegyet a floridai nápolyi Tiburonba. Ashleigh Buhai 707 ponttal 56. és az utolsó, aki kvalifikálódott.

Jin Young Ko átlagos pontszáma 69,052-re emelkedett, és 0,397-es vezetést tart Hyo Joo Kim előtt a Vare Trophy számára. Ko ezen a héten nincs mezőnyben Japánban, míg Kimnek lehetősége lesz a különbség csökkentésére. Kim a TOTO Japan Classic 60 karrierje közül 4-ben 12 ponton belül ért el.

Az utolsó esemény az Aon Risk Reward Challenge eredménye előtt

Carlota Ciganda - © LPGA

Carlota Ciganda vezeti az Aon Risk Reward Challenge -0.841 pontot, és ezen a héten nem játszik a TOTO Japan Classic-on. Csak két játékosnak van matematikai esélye Ciganda elkapására: Ariya Jutanugarn, akinek két sasot kell szereznie, és In-Kyung Kim, akinek kettős sasra van szüksége. Ha egyik szituáció sem következik be, Ciganda megnyeri az Aon Risk Reward Challengee versenyt és egymillió dollárt.

Frissítés az UL Nemzetközi Koronáról

© LPGA

Az UL International Crown 2020 ranglistájának legjobb nyolc csapata szeptember közepe óta ugyanaz: Koreai Köztársaság, Egyesült Államok, Japán, Anglia, Ausztrália, Thaiföld, Kína és Svédország. A csapatokon belül azonban történt néhány keverés. A japán csapatnál Momoko Ueda az 58. helyre emelkedett a Rolex női világranglistán, megelőzve a 60. Mamiko Higát, és ezzel negyedik játékosa lett a csapatban. Az Egyesült Államok csapatában Brittany Altomare a második helyet szerezte meg. Most a 28. a világranglistán, megelőzve Marina Alexet, aki a 29. helyen áll.