Az első fordulóban -8-as vezető Michelle Wie után a dél-koreai In-Kyung Kim vezetett -11-es összesítéssel péntek este a második forduló után. Az angol Georgia Hall és az amerikai Lexi Thompson (-9) holtversenyben 2. lett. A torna jó első fele Karine Ichernek (21. a -4-nél), de Joanna Klatten (+4) elmaradt.
Nathalie Vion készítette
  • Az angol asszony Laura Davies - © Tristan Jones - Forrás: LET a Flickr-en keresztül

In-Kyung Kim, erősebb, mint a szakadó eső

Szakadó eső ... Szakadó eső. A dél-koreai In-Kyung Kim pénteken, az árvíz alatt teljesítené második fordulóját Kingsbarns-ban. Ilyen körülmények között kivételes értéket nyert a 68-as (-4) kártya, amely lehetővé tette számára, hogy a félúton összesen -11-el átvegye a Ricoh Women's British Open vezetését.

A nap elején a fiatal angol Georgia Hall jobban teljesített 67-es kártyájával. Elég ahhoz, hogy a 2. helyen végezzen -9-nél, a 2. világranglista, az amerikai Lexi Thomspson holtversenyében. De a körülmények akkor enyhék voltak. Mindent megváltoztat az Északi-tenger permetezésével megtépázott skót linkeken!

Michelle Wie az 1. helyről a 21. helyre költözött

Beszélj Michelle Wie-vel ... Az amerikai golf hawaii ikonja még szenzációt keltett csütörtökön Fife-ben, a Kingsbarns Links menedékhelyén.

Az első fordulójának 64-es rekordkártyájának írója, egy napsütéses reggelen fejlődött ki, míg délutáni vetélytársai letörölték az időjárást és két leállást a zivatar veszélye miatt. A pénteki időjárási helyzet megfordulása, amikor Wie ezúttal 76-os kártyát rögzített, kettős bogey-val 17-en, bogey-val 18-án.

Tizenkét több stroke, mint előző nap. És csökkenés az 1. ideiglenes helyről a 21. helyre. Vannak esők, amelyek drágán fizetnek.

A harmadik vágás hiányzott Jutanugarn számára

De Wie-t nem szabad sajnálni. Mindenesetre kevesebb, mint a thaiföldi Ariya Jutanugarn, akinek motorja hirtelen megragadt 2017 nyár elején. 77-es kártyával, és két kör után összesen +4-es kártyával az volt a világelső, aki Június közepén hiányzik a harmadik egyenes vágás az aktuális szezon Majorsában.

Júliusban kétszer már korán leállították Jutanugarn-ot: a KPMG női PGA bajnokságon és az US Openen. Nem könnyű. Különösen, hogy ez idő alatt kishúga, Moriya Jutanugarn gondoskodik a munkáról: a British Open első két fordulója után 9-től 6-ig.

Icher 21. ideiglenes, Klatten ott áll meg

A Kingsbarns-ban pénteken kiesett játékosok között megtalálhatjuk a norvég Suzann Pettersent és az angol Florentyna Parkert is, a Solheim Kupa következő európai csapatának két oszlopát, augusztus közepén, Des Moines-ban (Iowa).

A francia oldalon Joanna Klatten (+4, mint Jutanugarn) sem lépte át a vágást, 75-ös és 73-as lapjai után.

Másrészt Karine Icher, miközben továbbra is híres rendszeres játékát fejlesztette (70 és 70), a 33. helyről a 21. helyre emelkedett. Összesen -4, hét fejütéssel Icher továbbra is jó helyen áll a jó teljesítmény érdekében.

Thompson, az 1. világ céljával

Ki állíthatja meg In-Kyung Kimet? A világ 21. helyén álló koreai kész harcolni Skóciában az összes „szakadó eső” ellen. Még azt is elmagyarázta, hogy a golfversenyek 20 éve alatt igazolni tudta, hogy játéka továbbra is nagyon jól tartja az esőt. Vagyon, amelyről tudja, hogy van benne.

Ha Kim nyerne, ez egy nyugodt reggel országos játékosának harmadik győzelme lenne a négyes őrnagyban, Sei Young Kim nyerte az Ana Inspiration-t, Sung Hyun Park pedig az amerikai női nyílt versenyt.

Kétségtelenül Lexi Thompson, a második két vonástól Kimtől, akinek a kulcsok a kezében vannak a dél-koreaiak megállításához. És talán versenyezhet Sei Young Kimmel a világelső helyért.

Követni egy másik amerikait, Mo Martint, aki a British Open 2014-es győztese volt, és akit két kör után az 5.-7. Pontig láttunk….