A LeClub Golf hálózat golfpályáin közel 36 résztvevőt tömörítő 2500 selejtezőkör végén a 47 döntős a Saint-Malo Golf Resort nagydöntőjében versenyzett.

Fotó: DR

Fotó: DR

2 vegyes sorozatban (15.4 fölött és 15.4 alatt) elosztva a nemzetközi forduló két helyét a bruttó + nettó besoroláson játszották a két forduló stabilfordulójában.

Az 1. nap végén 3 játékos holtversenyben szerepelt az 1. sorozatban (Alain Desmurger, Johan Obriot és Philippe Tessier), míg Geoffrey Rossard Caracolait az élen a 2. sorozatban.

Az utolsó fordulóban a rajtok betartották az ideiglenes besorolást, hogy nyomás alatt tartsák a játékosokat. Anthony Scellesről van szó, akiket minden beindított, és akik egy utolsó őrület során 6 ponttal nyertek Alain Desmurger előtt (akinek felesége a 2-ös New-New York-i nemzetközi döntőben 2015. lett). Kaledónia). Amikor Geoffrey Rossard egy ideig aggódott Nicolas Bonnet visszatérése miatt, mutatóujjával játszva biztosította győzelmét.

Résultats

• 1. vegyes sorozat: Anthony Scelles (Exclusiv Golf de Rochefort)
  • 2. vegyes sorozat: Geoffrey Rossard (Golf de Bordeaux Lac)

Ez a két játékos képviseli Franciaországot a 2016-os „Amatőr Golf Világkupán”.

2017-ben a Challenge megváltoztatja nevét, hogy a LeClub Golf „AZ AMATŐR GOLFVILÁG KUPA” legyen. Ez a változás biztosítja a játékosok erősebb támogatását ennek a hatalmas nemzetközi versenynek. A francia finálé házigazdája, a Saint-Malo Golf Resort mindenki véleménye szerint színvonalas pályát és igazi kihívást kínált a játékosok számára. Emiatt a L'Alps Tour szervezete 3 évre szóló megállapodást írt alá Franck Nicollal (a Saint-Malo Golf Resort igazgatójával).