Újdonságok a Costa Del Sol versenyen? A svéd Julia Engstrom felejthetetlen hetet töltött a bordeaux-i Golf du Médoc-ban, ahol megnyerte a rangos Lacoste Ladies Open De France versenyt egy lépéssel Céline Herbin és Magdalana Simmermacher előtt. A második körben egy ritka lyukat is készített.

Julia Engstrom - © ASO / P.Ballet

A győzelemnek köszönhetően Engstrom 150 pontot adott hozzá az idei összesítéséhez, ami a Costa Del Sol-i verseny második helyére késztette, a belga Manon de Roey-t a harmadik helyre helyezve, és ezzel csökkentette a különbséget vezető Emily Kristine Pedersen, aki a T15-ös céllal folytatta folyamatos továbbjutását.

A 2018-as év LET-újoncának szeme az ezüstáruhoz áll, legújabb győzelme a szezon második és karrierje negyedik diadalát jelenti, miután 2018-ban két győzelmet aratott a LET Access sorozatban. éve, az Engstrom a LET egyik fő erőjeként jelenik meg.

Lacoste Ladies French Open 2020: Engström nyer, Herbin második

Lacoste Ladies French Open 2020: Engström nyer, Herbin második - fotóhitel T. Renaud / ASO

A második helyért járó 75 ponttal Herbin és Simmermacher egyaránt jelentősen emelkedett a ranglistán. A francia veterán 22 helyet szerzett a 10. helyre, a fiatal argentin pedig 73 helyet szerzett a 14. helyre.
A Solheim Kupa volt játékosa, Florentyna Parker a negyedik helyen végzett és 51 helyet emelkedve elérte a 34. helyet, míg az ugyanolyan sikeres játékosok, Kim Metreux és Meghan MacLaren a legjobb 20 között találják magukat.

Az ausztrál Stephanie Kyriacou még közelebb került Alice Hewsonhoz a LET Év újonca versenyében, 36 pontot szerzett 5. helyezett szólójáért. Most a 7. pozícióban van, egy hellyel Hewson mögött.