Paul Barjon, aki az American Express utolsó körének rajtjánál járt a vezéregyéniséggel, ezen a héten izgalomba hozta támogatóit. Csak két birdie-vel ezen a vasárnapon a franciák nem tudtak becsúszni a győzelemért folyó versenybe. Hat ütéssel a 10. helyen végzett a győztes Hudson Swafford mögött.

Paul Barjon, az American Express 10. helye – a Twitteren keresztül © @tptgolf

Paul Barjon, 10. az American Expressen – a Twitteren keresztül © @tptgolf

A fenséges kaliforniai La Quinta pályán a PGA Tour lakói felülmúlták önmagukat: egymásnál több birdie-t írtak alá, hogy megszerezzék az American Express trófeáját. 64-es (-8) lapjával az amerikai Hudson Swafford nyerte a győzelmet, Tom Hoge előtt két ütéssel. Hudson Swafford fontos pillanatokban tudta megelőzni ellenfeleit, különösen az eagle sorozattal a 16., majd a 17. birdie-vel. Mostanra triplagyőztes a PGA Touron, és csatlakozott a világ legjobb 100-ához: többet ugrott, mint a 166. helyről. a 61. helyre a világon.

Paul Barjon, miután a Cut-ot Hawaii-on töltötte a Sony Open alatt, ezen a héten álmodta meg bennünk az American Expresst. Az első körből a legjobb 15 között 66-os (-6) lappal a korábbi KornFerry Tour játékos 67-es (-5) lappal folytatta, majd a mozgónap során egy remek 65-ös (-7) lappal folytatta. üljön be a vezetőülésbe.

Az utolsó vasárnapi meccsen a francia negyedik köre sokáig tartott, amíg elkezdődött: két bogey öt parázsért az első hét lyukon. Két birdie a 8-as, majd a 9-es lyukon, köszönhetően a zászlóra lőtt Pitching Wedge-nek, lehetővé teszi számára, hogy az első szakaszt egyenlő arányban passzolja. Ez lesz a nap egyetlen birdie-je, egy új bogey a 12-en arra készteti, hogy Par 73-ban (+1) adjon vissza egy lapot. -10-nél a 17. helyen végzett.

Ha a francia biztosan nem is ebben a forgatókönyvben reménykedett a torna végén, ezzel a top 10-el a PGA Tour legjobb eredményét írta alá. A világranglistán is több mint 50 helyet szerzett, most a 257. helyen áll.

Az American Express teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.