A PNC bajnokság 15. december 18-2022. a Ritz Carlton Golf Clubban, Orlandóban, Floridában.. Tiger és fia, Charlie Woods megpróbálja jobban teljesíteni, mint az előző kiadás, ahol a 2. helyen végeztek.

Tiger és Charlie Woods a 2020-as PNC-bajnokság alatt - © a Twitteren @MikeLeslieWFAA

A PNC Championship 20 kétfős csapatból áll, olyan sztárokkal, mint Tiger Woods, Justin Thomas, Gary Player, Jordan Spieth családtagokkal és a címvédő Daly csapattal, akiket ezen a héten próbálnak megtartani.

A kétfordulós esemény tülekedés. Ezen a nem hivatalosnak tartott, de a PGA Tour által szervezett versenyen nincs vágás.

A korábban PNC Father-Son Challenge néven ismert verseny, amely a PGA Tour hivatalos családi eseménye.
A 20 pályaszakértőnek pályafutása során minden bizonnyal megnyerte a bajnokságot vagy a játékosok bajnokságát. A szakember partnere nem tarthat kézben áramköri kártyát.

A korábban PNC Father-Son Challenge néven ismert esemény, amely a PGA Tour hivatalos családi eseménye.

A PNC Championship 2022 pénztárcáját 1,085 millió dollárban határozták meg, a nyertes részesedése 200 000 dollár, ami több, mint a PGA Tour Prize Breakdown Table szerint szokásos 18%-os kifizetés. A díjat a csapattársak között osztják fel.

A győztes csapat játékosai egyenként 100 000 dollárt kaphatnak a győzelemért, ha mindketten profik. A győztes csapat bajnoki övet is kap trófeaként, ami meglehetősen elegáns és tisztelgés a British Open Championship kezdete előtt.

Tiger Woods és 13 éves fia, Charlie zsinórban harmadik alkalommal szerepelnek a PNC bajnokságban. Igyekeznek majd jobban teljesíteni, mint a tavaly megszerzett második hely, amely az utolsó fordulóban rekordot jelentő 11 egymást követő birdie-vel zárt. A Woods két hosszúsággal végzett John Daly és fia, John Daly II mögött, az Arkansas Egyetem másodéves hallgatója.

Tiger nemrég bevallotta, hogy fia, Charlie először vezette túl. Ígéretes jövő a fiatal, mindössze 13 éves Charlie számára, aki apja nyomdokaiba lép.

Az elmúlt hónapokban Charlie számos masszív teljesítményt nyújtott a korosztályának megfelelő versenyeken. Apja tanácsára az alig tinédzser a 11. helyen végzett a Notah Begay III Junior Golf Nemzeti Bajnokságon. Lengésének ereje társaiéhoz képest különösen felkeltette a figyelmet. De ez is és mindenekelőtt a terepen való hozzáállása szólít fel: ugyanazok az arcvonások, ugyanazok az arckifejezések, ugyanaz a zavartalan koncentráció, ugyanaz az ökölbe szorított kéz, hogy megünnepeljük a nehéz puttonyokat. Lehetetlen kihagyni az apai aláírást. Különösen azért, mert a duó szívesen ápolja ezt a hasonlóságot azzal, hogy minden nyilvános kiruccanásukkor azonos ruhát viselnek a greeneken.

Ez a torna tehetségekben és golfbemutatókban ígérkezik.