Pauline Roussin-Bouchard ⠀ folytatja a kiválóságra való feljutást, legyőzve korábbi egyéni rekordját (-15) három kör és 5 ütés után a legközelebbi versenytársak előtt. A trikolor azon az úton, hogy visszanyerje első számú amatőr székét, dél-karolinai (USA) egyetemével másodszor 54 lyukon érte el a torna történetének legalacsonyabb pontszámát, és elnyerte az érmes egyéni kitüntetéseit Augusztus Invitational rendezvényre, amelyre az elmúlt hétvégén a grúziai Forest Hills GC-ben került sor

Pauline Roussin-Bouchard

@Darren Reese.

A Gamecocks 834 (-30) pontszámmal zárta a hétvégét, ezzel megdöntötte az 54 lyukú torna legalacsonyabb pontszámának korábbi rekordját - amelyet a szezon elején állítottak fel a Moon Golf Invitationalnél egy 840-es (-24) értékkel - ezzel bebiztosítva harmadik szezon tornagyőzelme. Ez az első alkalom, hogy Garnet és Black egy szezonban három tornát nyert meg a 2014-15-ös szezon óta.

Pauline Roussin-Bouchard nyolc birdie-t készített ezen a vasárnapon, és aláírta a 67-es (-5) végső kártyát, amelynek összesített pontszáma 201 (-15) lett, ami a program történetének új legalacsonyabb pontszáma egy 54 lyukú tornán. A másodéves az egész évadot átírta a rekordkönyveket, kezdve az októberi The Ally 202-es (-14) rekordjával. A francia jelenség majdnem megegyezett ezzel a rekorddal az első tavaszi tornán, a Moon Golf Invitational 203, (-13) pontszámmal. Pauline Roussin-Bouchard a szezon utolsó három tornáján kitüntetést nyert, karrierje során pedig négyet.

Az idősebb Ana Pelaez lendületet adott a csapatnak, hogy kiállhasson a versenyen, 206-os (-10) pontszámmal és holtversenyben a második helyért végzett. Pelaez egy 69-es kártyát tett közzé, benne egy madárka az utolsó lyukon, hogy megszerezze a második helyet. Ebben a szezonban három tornáján Pelaez holtversenyben végzett a harmadik, a hatodik és a második helyen.

Paula Kirner karrierje legjobb eredményét érte el második egymást követő tornáján, a hétvégi 17 (-215) pontszámmal a 1. helyet szerezte meg. Az idősebb Lois Kaye Go és a másodéves Mathilde Claisse jó hétvégéket töltöttek, mindkettő 217-es (+1) pontszámmal végzett, holtversenyben a 23. helyért.

"Igazán izgalmas nap és a tanfolyam vége ma a Gamecocks számára"- mondta Kalen Anderson vezetőedző az utolsó forduló után. „Nagyon büszke vagyok erre a csoportra. Pauline, Ana és LK, az utazás vége ma nagyon fontos volt számunkra. Mindig mondom nekik, hogy végezzenek erősen, és ezt tették. Nagyszerű munkát végeztek a csapat győzelmének megszerzésében. Jól küzdöttünk Duke-nal és Florida államban, amelyek sok jót tettek nekünk. "