Két fordulót játszottak Szaúd-Arábiában, és a thaiföldi Patty Tavatanakit a PIF által bemutatott Aramco Saudi Ladies International élén áll -8-as összesítéssel. Két lövéssel előzi meg a dán Nicole Broch Estrupot és a belga Manon De Roeyt. Céline Herbin és Emma Grechi az egyetlen francia nő, aki bejutott, és a 36., illetve a 46. helyen állnak. Pauline Roussin-Bouchard hirtelen kihagyja a vágást.

Patty Tavatanakit az Aramco Saudi Ladies International második fordulójában, bemutatta a PIF

Patty Tavatanakit az Aramco Saudi Ladies International második fordulójában, bemutatta PIF – Köszönetnyilvánítás: Mark Runnacles / LET

Az első „Aramco” tornát ezen a héten rendezik a szaúd-arábiai Rijádban, és két forduló után a 24 éves thaiföldi Patty Tavatanakit vezet. Tavatanakit -8, 66 (-6) és 70 (-2) összesítésével két lövéssel előzi meg a PIF által bemutatott Aramco Saudi Ladies Internationalt a dán Nicole Broch Estrup és a belga Manon De Roey előtt.

Közvetlenül mögöttük találunk egy négyfős csapatot, köztük Léona Maguire-t, aki remek golfnapot töltött ezen a második körön. A versenyt 76-os (+4) lappal nyitotta Maguire pénteken 64-et (-8) szerzett, miután az összes greent megszerezte a 18/18. Ezzel a gyönyörű 4 lépéses kártyával helyettesíti magát a thai vezetőtől

Két francia nő játszik ezen a hétvégén a Riyadh Golf Clubban. Céline Herbin és Emma Grechi a 36., illetve a 46. helyen végzett. Kár Céline Herbinért, aki 75 (+3) pont után jelentősen visszaesett a rangsorban. Az első kör után a 8. helyen végzett, szép 70-es (-2) lapjával a bajnokság elején.

Pauline Roussin-Bouchard közel került a játékhoz ezen a hétvégén. Összesen +4-gyel és egy lövéssel, a fiatal francia játékos kis híján helyet szerzett erre a hétvégére.

Az Aramco Saudi Ladies International teljes ranglistájának megtalálása a PIF által: cliquez ici.