A Q-sorozat nyolcfordulós golfmaratonja után Agathe Laisné és Anais Meyssonnier sajnos nem szerez játékjogot a 2023-as LPGA Tour szezonra. A 63., illetve a 74. helyen végeztek, csak a 45 legjobb játékos szerzett jegyet az amerikai első osztályba. A lista élén a koreai Hae Ran Ryu nyerte a Q-sorozatot -29-es összesítéssel, megelőzve az amerikai Bailey Tardyt.

Nincs kártya az LPGA-n francia nőink számára

Az a 46 játékos, aki érvényesítette jegyét az LPGA Tourra – a Twitter @LPGA-n keresztül

Nyolc golfkör és két fárasztó hét után az LPGA Tour kvalifikációs iskolái befejeződtek, és ennek eredményeként 46 játékos belépőjegyet kapott az LPGA Tourra. Sajnos a 46 játékos között nincs francia.

Agathe Laisné idén nem sok mindent kihagyott, hogy új játékjogot szerezzen az LPGA Touron. -6-os összesítésével a 63. helyen végzett a Q-sorozatban, öt ütéssel az utolsó kvalifikációs helytől.

Anais Meyssonnier, a Q-sorozat második francia versenyzője a második héten feljutott, de nem tudott feljebb lépni a rangsorban. A második hét első két lapja (75 (+3) és 74 (+2)) végleg megfosztotta őt a 2023-as LPGA Tour játékjogától.

A ranglista élén a koreai Hae Ran Ryu áll, aki lenyűgöző -29-es eredménnyel nyerte meg a Q-sorozatot, jegyezzük meg, hogy a legelső körben 73-mal (+1) a par felett játszott. Hirtelen megelőzi az amerikai Bailey Tardyt, aki végül megkapta a jegyét az LPGA Tourra, miután három év kudarcot vallott a kvalifikációs iskolákban.

Manon De Roey játékjogot is szerez az LPGA Tourra, köszönhetően a remek 24. helynek. Az első körben 64 (-8) eredménnyel nyitotta meg a versenyt, amivel átvette a vezetést. A belga ezért jövőre az LPGA Touron lép pályára.

A végső Q-Series ranglista megkereséséhez: cliquez ici.