A franciák a Portuguese Open ezen a hetén vettek részt a bulin, amely verseny számít a Challenge Tour-nak. Három francia játékossal a rájátszásban a Golf Royal Obidoson, végül Pierre Pineau nyert az eagle remek zsinórjának köszönhetően, és a poszton verte meg ellenfelét. Ezzel a Portuguese Openen emel, első győzelmét a profik között, és ugrik a világranglistán: a 378. helyen áll.

Pierre Pineau győzött a Challenge Touron

Pierre Pineau – ©@Challenge_Tour a Twitteren keresztül

A 2022-es Portuguese Open a Royal Obidos Spa & Golf Resortban nagy sikere lesz a francia tábornak. A European Tour másodosztályába, a Challenge Tourba számolva trikolorjaink úgy tűntek ki a héten, hogy a rájátszásban három francia mérkőzött meg egymással: Pierre Pineau, Félix Mory és David Ravetto.

A három férfi valóban -15-nél teljesítette a négy körét, így kénytelen volt szembeszállni a rájátszásban. Ez a hirtelen halálos küzdelem látványosságot, és különösen egy nagyszerű golflövést kínált számunkra a győztes kijelölésével. Pierre Pineau egyszerűen elérte a torna célját, egy sas zsinórját a 5. lyuk par 18-én az első rájátszás lyukból.

A fiatal franciának sikerült feljutnia ebbe a rájátszásba annak ellenére, hogy az első nap 74-ben (+2). Ezután 66-66-67-es lapokkal golfozott, és megszerezte első profi győzelmét. Most a 378. helyen áll a világranglistán.

Félix Mory és David Ravetto ezért a második helyen végzett ezen a Portuguese Openen.

Jeong weon Ko nem akkor írt alá, amikor az utolsó fordulóra számított. Szombat este társvezetőként 73-as (+1)-es kártyát adott vissza vasárnap a 8. helyezésért. Jerome Lando-Casanova szintén 8. lett.

Gary Stal aláírta a legjobb vasárnapi lapot szuper 64-gyel (-8). Ezzel a 12. helyre léphet fel a tabellán.

Ők tehát hat franciát tesznek a legjobb 15 közé.

A Portuguese Open teljes ranglistájának megtekintéséhez: cliquez ici.