A 2020-as Omega Dubai Moonlight Classic szerdán indul Dubajban, ahol a világszínvonalú játékosok mezőnye felejthetetlen leszámolásnak ígérkezik.

Omega Dubai Moonlight Classic: 14 éves amatőr meghívója

Chiara Noja - © Ladies European Tour

November 4-től szerdától az Emirates Golf Clubban a golf rajongói láthatják, hogy a címvédő spanyol játékos, Nuria Iturrioz, Maha Haddioui, a Ladies European Tour első és egyetlen arab játékosa versenyezhet egymással. Olyan sztárok lesznek jelen, mint Minjee Lee és Lydia Ko, valamint a Solheim Kupa játékosai, köztük Céline Boutier, Charley Hull, Georgia Hall és Catriona Matthew, a 2021-es kapitány.

Két fiatal amatőr játékost, Alison Muirhead (22) és Chiara Noja (14) meghívtak csatlakozni a küzdelemhez, hogy átadják első dobásukat és miért nem egy első dobogót ... Muirhead és Noja egyaránt Dubajban vannak és a téli napsütésben csiszolják játékukat, hogy a legmagasabb szinten versenyezhessenek a világszínvonalú női játékosokkal.

Muirhead Dél-Afrikában született, és nyolcéves korában Dubaiba költözött. Kora korától kezdve szenvedélyesen rajong a sportért, netball-kapitány lett (kosárlabdából származik, ez a sportág Franciaországban még mindig nem ismert) egy dubaji székhelyű csapatban, fiatalabb korában pedig golfversenyeken vett részt. Az idei OMEGA Dubai Moonlight Classic válogatására kommentálva Muirhead azt mondta: „Örülök, hogy meghívást kaptam az OMEGA Dubai Moonlight Classic-ra. Miután Dubaiban nőttem fel, és arról álmodoztam, hogy egyszer csak lehetőségem lesz mérni magam a legjobbakkal, szürreális látni, hogy ilyen lehetőséget kínálok magamnak. Olyan szerencsés voltam, hogy Dubaiban nőttem fel, ahol a világ legjobb tanfolyamai találhatók, ami lehetővé tette számomra, hogy rendszeresen edzenek optimális körülmények között. Ahogyan jobban lettem, számos női versenyen vehettem részt, amelyeket az Egyesült Arab Emírségek Golfszövetsége szervezett, és ezeknek a versenyeknek a sikere adott bizalmat és vágyat a golfban való sikerre. a legmagasabb szinten ".

A 14 éves Chiara Noja amatőrként debütál a LET-ben. Jelenleg +5 index. A Németországból üdvözlő Noja tizenkét évesen először az Egyesült Királyságban került előtérbe, meghaladva a tapasztaltabb és idősebb játékosok sorát a Hertfordshire Lady Lady bajnokságon. Noja és családja 2020-ban meghozta a legfőbb döntését, hogy Dubaiba költözik, így a tinédzser folytathatja fejlődését, és megnézheti, van-e arra szüksége, hogy később profivá váljon. Noja örömmel értesült arról, hogy november 4-én bálványai mellett lép fel.

„Nem hittem a hírnek, amikor a verseny igazgatója megkeresett, hogy megerősítsem, hogy az OMEGA Dubai Moonlight Classic-ban fogok játszani. Támogatásuknak köszönhetően versenyezni tudok a világ legjobb játékosaival. Csak néhány hete érkeztem Dubajba, de itt már otthon érzem magam. Minden nap keményen dolgozom, és remélem, hogy a lehető legjobban kihasználhatom ezt a meghívást, és megmutathatom, hogy képes vagyok megfelelni ennek, de a Ladies European Touron is, hogy megérdemlem a helyemet ”.

Az egyik játékos, aki a torna idején tapasztalatait veszi igénybe, Maha Haddioui lesz, 32 éves, ő az első és egyetlen arab golfozó, aki eddig részt vett a Ladies European Tour-on. A marokkói Haddioui, aki 2012 óta játszik a Ladies European Touron (LET), részt vesz a dubai tornán, és szintén első győzelmet keres a LET pályán.

„Nagyon izgatott vagyok, hogy ezen a héten részt vehetek az OMEGA Dubai Moonlight Classic-on. Ez egy olyan verseny, amelyen mindig is élveztem a részvételt, és mivel arabul beszélek, Dubai mindig olyan hely, ahol hihetetlenül örülök. A dubaji LET-bajnokság immár több mint tíz éve a naptárunk alappillére, és mindannyian szeretünk évről évre visszatérni rá, főleg, hogy ez az újszerű éjszakai formátum zajlik az ikonikus dubaji ég alatt. Nyilván más lesz, ha nem a nézők előtt játszunk, de mindannyian hihetetlenül hálásak vagyunk, hogy alkalmunk volt részt venni egy ilyen rangos tornán ”.

A korábban OMEGA Dubai Ladies Masters néven ismert első tornára 2006-ban került sor, számos győztes között volt a kétszeres győztes Annika Sorenstam és a négyszeres címvédő Shanshan Feng. A Sorenstam megnyerte az első két egymást követő versenyt 2006-ban és 2007-ben, míg a korábbi világelső Feng 2014 és 2016 között dominált, és egymás után háromszor nyerte meg a tornát.

Az új tornát májustól novemberig áthelyezték, amelynek először 2019 tavaszán adtak otthont, ahol elismerték a világ elsőszámú nappali és éjszakai profi tornájának.