Miután megerősítette jelenlétét a HNA Open de France-on, amelyre a Golf National-ban kerül sor június 29. és július 2. között, a svéd Alex Noren a második egymást követő győzelemre törekszik az Európa-turné Rolex sorozatában.

Noren meg akarja duplázni a Rolex sorozaton

Fotó: DR

Noren hozzájárult a Rolex sorozat látványos elindításához azáltal, hogy a BMW PGA bajnokságot Wentworth-ben egy utolsó, 62 körrel (tíz ütés alatt par!) Zsebelte be. Ez az ötös győzelem egy European Tour versenyen mindössze 17 részvétellel lehetővé teszi, hogy a világranglista nyolcadik helyére, karrierje legjobbjává váljon.

A 34 éves golfozó, 15 évesth az előző héten honfitársaik előtt vitatott Nordea Masters közül ezt a dinamikát kívánja kihasználni, amikor visszatérnek a Rolex-sorozatot alkotó nyolcas második fordulójába, az újabb emblematikus pályára, a Golf Nationalba. Két nagy nyertest, Martin Kaymert és Graeme McDowellt talál a 101 alkalmábólth a kontinentális Európa legrégebbi versenyeinek kiadása, amely szintén üdvözli a nemrégiben Európa túrának címzett francia Alex Lévyt. A jegyek a következő címen kaphatók: jegyek.europeantour.com.

Noren tavaly a nyolcadik helyet szerezte meg a Golf National-nál, az eseményen nyolcadik szerepléséért. Tíz hónapon át nagyon lenyűgöző az európai turnén, és minden bizonnyal a HNA Open de France 2017 egyik kedvence lesz.

„Ez a BMW PGA bajnokságon elért győzelem a legjobb módja a Rolex sorozat elindításának. Alig várom, hogy versenyezhessek a második versenyen, Franciaországban - mondta Noren. A Rolex sorozat az European Tour összes játékosát nyálasra készteti. Mindig voltak nagy találkozók, de ezek még fontosabbak, és örülünk nekik ”.

„Ebben az évben valami más volt a BMW PGA bajnokságon, és biztos vagyok benne, hogy a HNA Open de France-on is ez lesz a helyzet, a Rolex sorozat második fordulójaként. Ez egy olyan emblematikus verseny is, amely hatalmas bajnokokat koronázott meg ”.

- Mindig is szerettem golfozni. Wentworthhez hasonlóan ez is egy legendás pálya és hatalmas kihívás. Remélem, hogy jól tudok teljesíteni, és továbbra is harcban lehetek vasárnap délután! "

Az első Rolex Series esemény Wentworth történelmi győztese, Noren a HNA Open de France győzelmével nyerhette a nevét a rekordkönyvekbe, ahol soha egyetlen svéd sem diadalmaskodott a 100 éves történelem során. Csak Gabriel Hjertstedt került közel, 1994-ben Mark Roe mögött végzett.

Idén ennek a lenyűgöző eseménynek az új korszaka kezdődik, amikor új partner érkezik, a HNA csoport, a turizmus, a logisztika és a pénzügyi szolgáltatások ágazatára szakosodott multinacionális Fortune 500 vállalat. A HNA Open de France csodálatos, három hetes sorozatot indít az európai turné Rolex sorozatához. Valójában a játékosok versenyezni fognak a Rory Alapítvány által szervezett Dubai Duty Free Irish Open és az Aberdeen Asset Management Scottish Open nyomán, amely három esemény 7 millió dolláros adományt kínál.