Az amerikai Nelly Korda nyert ezen a vasárnap a floridai Boca Ratonban megrendezett Gainbridge bajnokságon, ezzel megszerezte második amerikai profi női túra (LPGA) címét, míg a bajnokok Diamond Resorts bajnokságát Jessica nővére nyerte meg egy hónappal ezelőtt. A francia Perrine Delacour a 44. helyen végzett, míg Céline Boutier két kör után 5 ütéssel nem haladta meg a vágást a par fölött. A 1 éves távollét után visszatérő korábbi világelső Annika Sörenstam a 13. helyen végzett, +74-nál.

Nelly Korda USA a Klatten elõtt vezetõ helyen és két kör után csapdában -

Nelly Korda nyerte a Lacoste Ladies Open de France versenyt a Golf Du Medoc-ban, Franciaországban. 2019 szeptemberében. Hitel: Tristan Jones

Petr és Korda Regina boldogan ültek összecsukható székeikben a dombon, kilátással a Nona-tó 18. zöldségére, amikor legfiatalabb lányuk, Nelly megnyerte a Gainbridge bajnokságot, amely első győzelmét otthon érte el. Az a tény, hogy ez volt az első alkalom, hogy a 22 éves Nellyt megnyerték az LPGA-n, sokat árulkodik arról, hogy ezzel karrierjének negyedik címe volt.

Nelly Korda megnyerte a Gaimbridge bajnokságot

© Nelly Korda az Instagramon keresztül

Hasonló történet volt a múlt hónapban a Diamond Resorts Bajnokok Versenyén, amikor a legidősebb lány, Jessica megszerezte a hatodik LPGA play-off címét Danielle Kang ellen. Ez volt az első alkalom, hogy Jessica nyert a szülei előtt.

Milyen érzés látni, amikor a lányaitok az LPGA bajnokságokat nyerik a floridai államban?

- Ijesztő - mondta büszke Petr.

Az egyetlen két szülő, aki ismeri ezt az érzést, jelen volt az ünnepségen. Tom és Gunilla Sorenstam a Nona-tónál élnek, és ezen a héten mind a 72 lyukat teljesítették, mivel 50 éves lányuk, Annika 13 év alatt első LPGA versenyén versenyzett. Annika és nővére, Charlotta 2000-ben két egymást követő LGPA tornát nyert.

A Kordas öccse, Sebastian, egy kiemelkedő teniszező, Európából érkezett, amikor könnyes Nelly egy végső 69-es ponttal (-16) zárta a győzelmet, három ütéssel Lexi Thompson és Lydia Ko előtt, aki szintén a Nona-tó lakója volt. A világelső Jin Young Ko egyedül áll a negyedik pozícióban.

Petr és Regina, a világtenisz két legendája, akik három világklasszis sportolót neveltek fel, nem járják minden héten gyermekeiket a föld végéig. Sok mérföldet tesznek meg - gyalog és repülővel -, de a Korda-gyerekek is sok önállósággal rendelkeznek. Egységes és egységes család.

Miután Nelly és Jessica együtt játszott a Bajnokok Versenyén vasárnap, a páros az utolsó fordulóban megbeszélte az előző tornán látottakat. Jessica nyert, de Nellynek volt alacsony a napja, 64-es, és a rájátszás küszöbén állt.

"Ő mondott nekem dolgokat, én pedig neki" - mondta Jessica. "Ez az a különlegesség, hogy húgod van veled, és a lehető legnagyobb nyomás alatt állsz egy golfverseny megnyerésére."

Jessica rámutatott néhány apró kiigazításra Nelly megfogalmazásában, amelyekre az egy hónapos szünet alatt összpontosított. Nelly új meghajtót, egy Titleist TSi1-et is csomagolt. 2017-ben, az első szezonjának első tornája óta ugyanazt a Callaway Epic-t tartotta a táskában. A festék hámozott és elég rongyos volt, mondta Nelly Korda caddy, Jason McDede.

Nelly és McDede együtt vannak a negyedik szezonjuk kezdetén, és egy olyan napon, mint ma, amikor csalódott volt a labda eltalálása és kényelmetlen érzése miatt, McDede segített neki a játékban maradásban.

"Ma nagyon küzdöttem, és a caddy-m biztosan hozzájárult ahhoz, hogy miért vagyok itt most a trófeával - de a trófea nélkül" - viccelődött, jelezve, hogy a trófea nem jutott el az interjú területére.

- Megengedte, hogy nyugodt maradjak, olyan ember, akit elengedhetek. Még azt is mondta: "Ha le kell engednie a gőzt, tegye meg velem." Szóval néha nagyon jó kifejezni. Remek csapatjátékos. Sikereim nagy részét neki köszönhetem.

Míg a rangsor teteje a csillagokról szólt, Sorenstam egész héten való jelenléte varázslatos volt a fiatalabb generációk számára.

"Azt mondanám, hogy elég fáradt vagyok, kimerültem" - mondta Sorenstam, aki az utolsó két körben 79-76-ra lőtt, és ezzel 74. lett.

"Mindent odaadtam. Nagyon sok erőfeszítést igényel, amikor hiányzik a zöld, és nagyon-nagyon nehéz visszatérni ”- mondta. „Tehát sok energiát fordítani erre a versenyre mindenkivel természetesen fantasztikus. Tényleg az. Minél jobban gondolkodom rajta, és ha egyszer megjelenik, azt hiszem, nagy mosolyt hagy az arcomon.

A tízszeres nagy nyertes Sorenstam évek óta a turné arca, 72 címet nyert el, mielőtt családot alapított volna férjével, Mike McGee-vel. Évek óta nem volt meghatározó játékos az LPGA-n, de a hatalmas Korda nővérek, akik back-to-back eseményeket nyernek, hihetetlen lendületet építenek.