Június közepén került sor a Montauban Ladies Open második kiadására, amely a LET Access számára számít. Mindössze 20 éves, Marine Griffaut, a francia golf egyik reménysége, visszatér a swing-feminine-hez a profik között elért első győzelmén.

Interjú Baptiste Laurensou-tól

• Marine Griffaut a Montauban Ladies Openen
    © Patrick Fischer

Ezen a profi tornán számos külföldi játékost találtunk a mezőnyben, de számos amatőrt is megtalálhattunk, a France Girls and Ladies csapata megtette az utat: így 34 amatőr állt rajthoz péntek reggel. A Montauban Ladies Open második kiadását Marine Griffaut nyerte. Az első kör (73) (+1) után Marine szombaton nagyon jól felépült szép 66-val (-6), ezzel beállítva a pálya rekordját. A vasárnapi utolsó részben aláírta az utolsó 70-et (-2), hogy megszerezze első győzelmét a profik között.

A Meaux-Boutigny golfpályán edzett és a francia pole-on áthaladó Marine most a Cannes-Mougins golfpályát és annak amerikai egyetemét, a Texas államot képviseli. Térjünk vissza vele a versenyére és ambícióira:

Marine Griffaut a Ladies Montauban Openen

Helló Marine, milyen nyerni?

„Nagy megelégedés, két évvel ezelőtt sokat kérdőjeleztem meg a golfomat, abba a pontba, hogy ki akartam hagyni. Azóta sokat dolgoztam, próbáltam a semmiből indulni, főleg a mentális edzőkkel dolgozni, a mentális rész megdolgozása és a győzelem ténye bizonyítja számomra, hogy jó úton járok, és ezt muszáj ebben az ágazatban a fejlődés érdekében. Már jobban éreztem magam a golfomban és az elmémben, és ez a győzelem még nagyobb önbizalmat ad. Büszkeség megnyerni egy bajnokságot ilyen játékosok, profik és a France Dames and Girls csapatával. Csak pozitív.

Visszatérve a tanfolyamra, hogyan talált rá?

A tanfolyam nagyon jó volt. Ez egy tanfolyam, amelyet igazán kiegyensúlyozottnak találtam. 7 lyuk van, amitől rettegtem, mert technikai és hosszúak voltak. Reggel felkelve nem nagyon akartam játszani velük (nevet).

Pontosan, hogy érezted magad a bajnokság alatt és különösen az utolsó körben?

Kicsit csalódott voltam a pontszám első körében a labdaütésemhez képest. A második körben nagyon jól eltaláltam, gyakran jó madárpozíciókba helyeztem magam. Tudtam, hogy jól játszom, és a kamerák 15 körül jöttek be, így tudtam, hogy nagyon jó vagyok. Nagyon lenyűgöző volt, az amerikai versenyeken is vannak kameráink, de kevésbé állnak közel a játékosokhoz, nagyon közel voltak hozzám, amikor követtek, és elég nehéz volt kezelni.

Az utolsó körben nagyon sokan voltak, és elég nehéz volt belemenni a játékba. Az utolsó kör lyukszámának kezdetén azon gondolkodtam, hogy mit keresek ott, haza akartam menni (nevet). Ezt az első lyukat nehéz volt kezelni, de 2-án sikerült egy kicsit ellazulnom. Annyi ember volt, hogy már nem figyeltem, a részemre és a rutinjaimra koncentráltam. Nagyon fárasztó volt a bajnokság végén, szerencsére az öcsém volt ott, hogy segítsen nekem. Láttam a torna képeit, és azt mondták, hogy nem vállalhatok többet.

Mi a célja és a közelgő határidők?

Június 28-án indulok Dániába egy amatőr tornára. Ezután egy római olaszországi tornával követem a LETAS-t, az egyéni Európa-bajnokságot, és talán egy svédországi tornát is, amely szintén számít a LETAS-nak. A célom az volt, hogy legalább egy tornát megnyerjek a 4 közül, és most, hogy ez megtörtént, elmondom magamnak, miért ne kezdhetném elölről. Remélem, hogy ez a győzelem ajtókat nyit meg előttem, és lehetővé teszi számomra, hogy nagyobb versenyekre, például néhány LET versenyre nevezhessek.

Alig várom, hogy megnézzem a frissített ranglistát, mert a 2019-es szezonban zajló versenyeim, ami számomra nehéz szezon volt, még mindig beírják a pontok számítását. Tehát remélem, hogy le tudok jönni a francia és a világranglistán. Ezután a nyár végén visszatérek az Egyesült Államokba, remélem, hogy ott tornát tudok nyerni.