Matthieu Pavont a Covid 19 pozitív tesztje miatt kizárták a versenyekről, és részt vehetett a szezon első versenyén a Ras al Khaimah Championship alatt. Az Al Hamra golfklubban elért harmadik helyével első dobogós helyezése, hét ütéssel lemaradva a győztes Nicolai HØJGAARD ​​mögött. Brun és Guerrier a legjobb 15 között vannak.

Matthieu Pavon, Højgaard

Nicolai HØJGAARD ​​a Ras al Khaimah bajnokság győztese – a Twitteren keresztül @DPWorldTour

A Rolex sorozat két hete után a DP World Tour az Emírségekben maradt a Ras al Khaimah bajnokságon, amelyet a Phoenix Capital mutatott be az Al Hamra Golf Clubban. A Covid 19-re pozitív tesztet kapott Matthieu Pavon az év első két eseményén nem tudott részt venni, a gazdagon felruházott eseményeken a Rolex sorozat bélyegzése miatt.

A Bordelais az idei első versenyén meg tudta dönteni a rekordot, és megerősítette a szünetben végzett munkáját. 68-69-68-66 lapjaival harmadik lett a Ras al Khaimah bajnokságban. Egy négy játékosból álló csoport tagja, akik csak ezen a héten adják le a 70 év alatti kártyákat. Utolsó 66-os (-6) lapja, öt birdie, egy sas egy bogey-nek, nyolc helyet tesz lehetővé vasárnap. Ezzel a dobogóval immár a 39. helyen áll a Race To Dubai-on. A világranglistán is 40 helyet szerzett, a 272-ről a 232. helyre.

Nicolai HØJGAARD ​​lett az, aki megnyeri a Ras al Khaimah bajnokság győzelmét. A fiatal norvég uralta a tornát, és mesterkézzel zárja a vasárnapot. Még azt a luxust is megengedi magának, hogy a 5-as és 3-es 14-ös paragrafusnál két sast szerezzen. 67. Négy ütéssel nyert az angol Jordan Smith előtt, és második győzelmét zsebelte be a DP World Tour-on.

Julien Brun és Julien Guerrier a legjobb 15 között végzett, a 13. helyen végzett -13-mal. Utolsó 67-es (-5) lapjával Julien Brun 13 helyet emelkedett az utolsó körben, amit a 15 éves eagle berúgása ékesített. 71-66-71-67 lapokat készít. Julien Guerrier 71-69-66-69 lapokat ad vissza a héten.

A mi bluesunk

Benjamin Hebert a 35. helyen végzett -9-nél. 69-71-71-68 kártyákat ír alá

Frederic Lacroix az 53. helyen áll -5-nél, 73-66-71-73 lapjaival.

Alexander Levy +72-vel a 2. helyen zárja a rangsort. 69-72-73-76-os lapokat készít.

A Ras al Khaimah bajnokság teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.