Sei Young Kim nyerte a Marathon Classic-ot vasárnap az idény második győzelméért az LPGA Touron, öt egymást követő madárral és 65 (-6) ponttal az utolsó kör végén, Kim új rekordot állított fel a torna összesen 262 - 22 névleges alatt és csak két apró lökettel megelőzi Lexi Thompsont, aki egyedül a második helyet szerzi meg.

Marathon Classic: rekordszám Sei Young Kim számára

Sei Young Kim - © LPGA

Sei Young Kim a madárversenyt a 7. lyukon indította el és a Highland Meadows Golfklubban 262-es (-22) bajnoki versenyen zárt. A 26 éves dél-koreai játékos kilenc bajnoki címet kapott, tavaly májusban Kaliforniában is megnyerte az LPGA MEDIHEAL bajnokságot.

"Nagyon szerettem volna még egy győzelmet, főleg ezen a héten, mert az elmúlt két hétben nagyon rosszul játszottam" - mondta Sei Young Kim.

A nap elején Kim mögött rúgott Thompson befejezte a fordulót egy madárral és sasgal, így 66 ponttal zárt.

"Hihetetlen golfot játszott"- mondta Thompson. „Nem ez volt a legjobb napom, de jól teljesítettem 5 centes par értéken. Hihetetlenül jól játszott. Nagyon megérdemelt. "

Hat ütéssel Thompson előtt a madárfaj után Sei Young Kim a klasszikus maraton utolsó hét lyukát egyenértékűen játszotta. Kim meghaladta az In-Kyung Kim által elért 263-as rekordot a 2017. évben.

Célja az első nagy bajnoki cím megszerzése, megérkezik az Evian bajnokság és a női British Open.

"Még nem nyertem nagy tornát", Kommentálta Kim. „Azt hiszem, túl jól próbálok teljesíteni, amikor egy nagy tornán játszom. Ugyanezt kell játszanom a nagyobb és a rendes tornákon is ... Legyen, ennyi. Hadd történjen meg. "

Stacy Lewis a harmadik helyezett lett 66 ponttal (összesen -16). Toledo közelében született.

" Nagyon vicces volt "- mondta Lewis. - A héten több puttot tettem, mint az elmúlt években. "

Az amerikai női nyílt bajnok Jeongeun Lee6 69 (-2) pontszámot ért el, és ezzel a negyedik helyen végzett 14-nél par néven.

Jennifer Kupcho ötödik lett a 11-es pont alatt, 71-es ponttal (par). "Stacy-vel - és tegnap Lexivel - játszani, látni, hogy milyen jó a vasjátékuk, mindenképpen dolgozni kell, ami mindenképpen inspirálhat." - mondta Kupcho.

A Wake Forest egykori sztárja tavaly áprilisban nyerte az Augusta Nemzeti Női Amatőrt.

Linnea Strom (65), Tiffany Joh (67), Caroline Masson (68) és Pavarisa Yoktuan (69) szintén összesen 11-et ért el.

A francia oldalon csak Karine Icher keresztezte a vágást. A T35-ös versenyen összesen 279 (-5) pontszámot végzett.

A ranglistán való konzultációhoz, cliquez ici.