Lydia Ko nyerte a Lotte bajnokságot ezen a szombaton, a rekordérték 260 (-28) szerzője volt, 7 leghosszabb üldözőt hagyva maga után. Céline Herbin, az egyetlen még mindig futó francia, az élen messze a 69. helyen végzett, egy utolsó körrel (75 (+3) -6).

Lydia Ko diadalmaskodik a Lotte bajnokságban

© LPGA

Lydia Ko, átrepült a Lotte Bajnokság utolsó fordulóján, hasonlóan az előzőekhez, ezen a szombaton Hawaii-szigeteken, elhatározta, hogy befejezi az 1084 napos éhínség időtartamát, utolsó körét pedig személyes rekordjának javításával 260 (-28) ponttal zárta. Ko 7 ütéssel végez legközelebbi üldözői, köztük a koreaiak előtt Inbee Park (63) et Sei Young Kim (65), a fiatal ír nő Leona Maguire (67) és az amerikai Nelly korda (71).

A történelem legalacsonyabb pontszámát 54 lyukon megszerző új-zéland csak egy ütéssel előzte meg Nelly korda az utolsó kör elején. Míg Korda a 11. lyuk előtt nem madarászkodott, Ko a maga részéről hét bogár nélkül volt, így a győzelmet szilárd 65-ös kártyával biztosította, és 16. sikert ért el az LPGA Touron.

« Sok minden megy most a fejemben- Ko pillanatokkal később elmondta gondolatait: Ha győzelmi helyzetben vagy, és ez nem történik meg, akkor kételkedsz. Ha azt mondtam, hogy nem, egyáltalán nem kételkedtem magamban, a szívemre tett kézzel néha elgondolkodtamHé, nem tudom, visszatérek-e valaha a győztes körébe. "..." Újra ebben a helyzetben lenni nyilvánvalóan nagyon jó. Tudod, azzal Jordan Spieth et Hideki Matsuyama akik nyertek az elmúlt két hétben - és tudom, hogy egy ideje már ők is nyertek -, ez reményt adott nekem és azt az ötletet, hogy talán követhetem ezt a tendenciát. "

Lenyűgöző statisztikák ...

Korda, Sei Young Kim, Inbee Park és Leona Maguire egyaránt második helyen állnak, jóval Ko mögött, aki meglepő módon az utolsó 100 lyukon csak egy bogey-t tett meg - az utolsó öt körében 38-at.

Mindössze 23 éves, a világ első számú kettős őrnagyja már 1 győzelmet aratott az LPGA körversenyen, utolsó győzelme 16-ig nyúlik vissza a Mediheal bajnokságon.

Több edző- és caddycsere után tavaly nyáron kezdett helyreállni a játék, annak vezetésével, amikor az LPGA a pandémiás szünet után folytatódott. Ko akkor 54 lyuk után vezetett az ohioi LPGA Classic Marathonon tavaly júliusban, de az utolsó forduló 73-as pontszáma egy ponttal hagyta el a győztes Danielle Kang mögött.

19 éves kora előtt Lydia Ko 17 világbajnoki címet nyert, köztük két nagyot. Tiger Woods csaknem 24 éves koráig nem érte el ezt a teljesítményt.

A szombati győzelem után vissza akar térni a 11. helyre, hogy gyorsan visszatérjen a top 10-be a Rolex rangsorában.

Ko szombaton mesélt arról, hogy a tavaly őszi Marathon Classic döntő előestéjén a négyütemű vezetés ellenére nem tudott aludni. Ezután öt lyukkal vezetett hat lyukkal, mielőtt küzdött volna az egyenesen, és nézte, ahogy Danielle Kang elhalad a cím megszerzése érdekében. Ennek a kudarcnak tulajdonította, hogy túl nagy nyomást gyakorolt ​​magára, és az sem segített, hogy egy ideje nem tapasztalt konfliktusokat.

Nem voltak olyan problémái, hogy péntek este újabb 54 lyukú vezetéken aludt.

"Tegnap este nagyon jól aludtam" - mondta Ko. "Csak annyit mondtam:" Hé, a sorsom már megválasztott, és csak a lehető legjobb golfot fogom játszani, amit ma kaphatok. … Azt hiszem, ez bizonyítja nekem, és tudom, hogy ez a legfontosabb. "

Céline Herbin elesik az otthoni szakaszon

Celine Herbin csak a francia nő vitatott még a Perrine Delacour a második forduló után az élmezőnytől nagyon távol a 69. helyen végzett, összesen -6. Az első 12 lyukhoz hasonlóan, ahol a Normande tökéletesen a helyén volt, az 3., 1. és 8. lyukon 9 madárkast követve 3-lyuk után összesen -12 és -1-re mutatnak. Sajnos a pontosság hiánya a hazai szakaszon 4 dupla és 6 forgózsákba került 69 lyukban, ami a szezon első tornáján a ranglistán a XNUMX. helyre szorította.