A Ladies European Tour Szaúd-Arábiában rendezte be az Aramco Saudi Ladies Internationalt, és a világelső Lydia Ko nyert. Az új-zélandi -1-es összesítéssel egy lépéssel az indiai játékos, Aditi Ashok előtt nyerte meg a tornát. Pauline Roussin-Bouchard szép top 21-at ír alá erős játékosmezőny ellen: a 20. helyen áll.

Lydia Ko nyer Szaúd-Arábiában

© Hölgyek európai turnéja

A Ladies European Tour ezen a héten Szaúd-Arábiába költözött, az Aramco Saudi Ladies International versenyre a Royal Greens Golf & Country Club pályáján, 5 millió dolláros nyereményalappal.

Sok nagyszerű játékos reagált erre az eseményre, köztük a világelső Lydia Ko és két trikolor: Céline Boutier és Pauline Roussin-Bouchard.

A világelső nem habozott megerősíteni, hogy ő a felelős a női golfért. Az új-zélandi játékos 1-es (-64) szuperkártyával nyitotta meg a versenyét, ezzel közvetlenül az élmezőnybe került. Lydia Ko ezután 8-et (-69) és 3-ot (-66) játszik, hogy a vasárnap utolsó részébe kerüljön.

A 68-as (-4) utolsó lapnak köszönhetően Lydia Ko -21-gyel nyer, egy lövéssel megelőzve az indiai játékost, Aditi Ashokot.

Manon De Roey (BEL), Lexi Thompson (USA) és Lilia Vu (USA) teljesíti a dobogót -19-nél.

Pauline Roussin-Bouchard szép top 20-at ír alá, a 18. helyen áll -10-nél. A vasárnapi meccs átlagos kezdése után a fiatal trikolór játékos magas szinten zárta a meccset négy birdie-vel az utolsó hat lyukon.

Lydia Ko nyerte az Aramco Saudi Ladies International versenyt

Pauline Roussin-Bouchard az Aramco Saudi Ladies International alatt – Köszönetnyilvánítás: Tristan Jones / LET

Céline Boutier a 45. helyen végzett ezen az eseményen Szaúd-Arábiában. Egy jó első nap után 67-ben (-5) az 1-es francia versenyzőnek nagyobb nehézséget okozott a 74 (+2), 72 (

Az állami befektetési alap által bemutatott Aramco Saudi Ladies International végső ranglistájának megtalálása: cliquez ici.