Céline Boutier, aki befejezi a T5-öt, aláírja a vasárnapi pályarekordot az LPGA Mediheal versenyen. Az utolsó körben nagyon biztosan a franciák végső és fantasztikus 64-et (-8) tettek közzé. Ami Matilda Castrent illeti, ő lett az első finn, aki győzött az LPGA Tour történetében.

LPGA Mediheal: Céline Boutier állítja a rekordot, Matilda Castren első címe

Céline Boutier / Matilda Castren - © LPGA

Matilda Castren lett az első finn, aki győzött az LPGA Tour történetében vasárnap az LPGA MEDIHEAL bajnokságon, a Merced-tónál a pálya első szakaszán kitört a ködben, és két ütéssel megverte Min Lee-t.

"Óriási megtiszteltetés bajnoknak lenni újoncként, és főleg az első Finnországból"- mondta Castren. "Nagyon nagy megtiszteltetés".

Két ütéssel Lee mögött, amikor belépett a kéthetes körút utolsó napjára a San Francisco-félszigeten, Castren madár az első három lyukon, sas az ötödik par-5-en és a madár a kilencedik par-5-nél 30 pontszámért a 9-ből menni. Nyolc egyenes futáson vett részt, és a birdie 3 métert tett meg a 5-as par-18-en 65 ponttal (-7).

Amikor a csoport gólszerzője megemlítette, hogy éppen a 18 lyukú LPGA MEDIHEAL bajnokság pontrekordját állította fel, Céline Boutier viccelődött: - Soha többé nem akarok ezen a pályán játszani. Ez volt a legmagasabb formájú eleváció; a Lake Merced golfklub meghódításának érzése, vagy a lehető legközelebb lévő érzés. Az ISPS 2019-es bajnoka, Handa Vic Open 64 hajtótengellyel, 8 alatt par, hat madárral és egy sassal játszott az 5-ös 5-ös részén.

- Elütöttem a sofőrt, majd a hibridet. Nem emlékszem pontosan, milyen messze voltam a zászlótól, de ez 20-25 lábra rúgott, és eltaláltam. "- mondta Boutier, aki 15 zöldet érintett meg szabályozással vasárnap. „Úgy érzem, hogy az első két lyuk lassan kezdődött, de ezek is kemény lyukak. Ugyanakkor annak is örültem, hogy megúsztam néhány futást a túra megkezdéséhez. A sas mindenképpen adott egy kis lendületet. "

Boutier nem vesz részt a Meijer LPGA Classic versenyén, hogy felkészüljön a 2021-es LPGA Tour szezon fő harmadára, a KPMG női PGA bajnokságra, amelyre az atlantai atlétikai klubban kerül sor június 24–27.

"Azt hiszem, néhány napot pihenni fogok, mert az elmúlt három hét őszintén szólva elég fárasztó volt"- mondta Boutier. - A tanfolyamok nem voltak laposak, fizikailag csak egy kicsit nehezebbek. Néhány napig biztosan pihenek, de aztán megpróbálom felkészíteni a játékomat Atlantára. Dolgoznom kell a fán 3, nem voltam benne nagyon magabiztos. Dolgoznom kell a dobó éken is, csak a távolság és a yardage ellenőrzésére. ”

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici