Az első forduló óta vezető Danielle Kang végül a rájátszás első lyukán veszített Jessica Korda ellen. Céline Boutier a tizenegyedik helyet szerezte meg a Bajnokok Gyémánt Üdülőhelyeinek Tornáján, és aláírta az utolsó kártyát a par (69, -2) alatt.

LPGA: Jessica Korda legyőzi Kangot a rájátszásban, Céline Boutier a 11. helyen végez

Jessica Korda - © LPGA a Twitteren keresztül

Három ütéssel a vasárnapi Four Seasons Orlando golf- és sportklubban a kilenc hátsó mögött Jessica Korda mesterien előbb elkapta Danielle Kang-ot egy késői négy madárkával, összesen 66-tal (-5), aztán az első rájátszási lyukon 9 méteres madárfogással nyert.

Danielle Kang 68-as lapot jegyzett fel. Vezető három kör után lehetősége volt meghosszabbítani a rájátszást, de 5,5-án 18 méterrel hiányzott a dobása.

Jessica Korda ez volt a hatodik győzelme az LPGA Touron, az utolsó majdnem három évvel ezelőtt született.

Korda és Kang 260-nál (-24) ért célba, 10 tussal elhomályosítva a verseny korábbi rekordját. a híres teniszező lányának, a Rolex rangsor 23. helyén álló lányának szintén le kellett szorítania húgát, a 22 éves Nelly Kordát a világranglista 4. helyére.

"Tudtam, hogy ma alacsony pontszámot kell elérnem"- mondta Jessica Korda. Hat győzelmének fele a szezonnyitón jött. - Őrült nap volt… két őrült nap. Egy hét őrület! "

Nelly Korda a 6. körét kezdte vasárnap mögött, és 64-et ért el, amivel két ütését a rájátszásból hagyta.

Szombaton Jessica Korda az LPGA történelmének hatodik játékosa lett, aki elérte a 60-at vagy annál jobbat a csillogó 60-al (-11). Egy nappal később lassan lendületet vett, és az első 12 lyukat az 1-es néven játssza. Egy ponton, a kilencvenes évek elején Kang két yardos gurítót tett, hogy öt ütésig növelje előnyét, azzal fenyegetve, hogy messze elhagyja a versenyt.

Jessica Korda egész héten uralta a visszatérő kilencet (pénteki három bugyija ellenére -21). Két mozdulattal hátul, amikor nyugodtan állt a 13. par-5-ös pólón, tudta, hogy agresszívebbnek kell lennie - különösen azért, mert Kang még egyetlen bogey-t sem végzett egész héten.

"Amikor üldözöd, a padlón kell tartanod a pedált" Korda azt mondta: - És nem ezt csináltam. "

Kang 68 lyukat játszott a tornán karcolás nélkül (és összesen 84 lyukat, a decemberi CME csoportbajnokság óta). Sorozata akkor ért véget, amikor a 15-ösnél három puttt kellett ütnie Bogey számára.

Danielle Kang, aki szintén a hatodik LPGA győzelemre törekedett, egész héten arról beszélt, hogy nem tud felkészülni az eseményre, mint általában. A végén utolért. Habár soha nem volt pozitív a COVID-19 tesztje, kétszer is kitették és hat teszten estek át, mielőtt felszálltak egy Las Vegasból Orlandóba tartó repülőgépre, amely hétfő késő este landolt. Mégis hibátlanul játszott. De amikor a végén szoros felvételeket kellett készítenie, azt találta, hogy hiányzik neki egy kis valami.

"Nem vagyok csalódott, hogy nem nyertem"- mondta Kang. - Nekem nem az a győzelem és a vesztés. Arról szól, hogy képes vagyok végrehajtani a megfelelő mozdulatokat, amikor akarom - és úgy érzem, hogy nem tudok valamit megtenni, ami nem tetszik. "

A Diamond Resorts hírességi részlegében, amelyen 53 játékos szerepelt, Mardy Fish teniszező, az amerikai Davis Kupa csapatkapitánya 158 ponttal végzett az első helyen, legyőzve Chad Pfiefert, aki egy inspiráló volt katonai versenyző volt. protetikus lábbal. Győzelmével Fish az esemény első háromszoros győztese lett. Júliusban megnyerte a Tahoe-tó American Century bajnokságát is.

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici