Eun-Hee Ji széles körben nyert az utolsó kör végén 65-ös kártyának köszönhetően, hat ütéssel megelőzve Lydia Ko-t, az egykori világelső Lydia Ko-t, aki szintén kiváló 1-tel végzett, egyedül a második helyen a Swinging Skirts LPGA Taiwan bajnokságon.

LPGA: Eun-Hee Ji nyer Tajvanon

Eun-Hee Ji - Fotó: DR

A 31 éves dél-koreai számára ez a harmadik LPGA-torna győzelme és első karrierje ebben a szezonban, a legutóbbi 2009-es amerikai Wommen Openen aratott diadala óta.

"Nagyon boldog és izgatott vagyok, mert nyolc éve nem nyertem"- mondta Ji.
- Olyan régóta vártam ezt a pillanatot, így most nagyon boldog vagyok. "

Ji elsőként vette át a parancsot 66-os (-6) kártyával. A második napon 71 pontot tett közzé, és a hétvégén hajózott. Szombaton 69 pontot tett közzé, hogy az utolsó fordulóban hatütemű vezetést szerezzen, és 65 kártyával végezve hat ütést nyerjen Lydia Ko előtt.

Négy szilárd nap, összesen 20 madárral és három szekérrel, hogy 17-mínuszban végezzenek, 271-es összesítéssel.

"Jó nap ma golfozni, és remek csoportom van Lydiával és Jenny-vel, így nyugodtabb voltam, és szívesen játszottam velük"- mondta Ji. - Igen, nagyon jó volt. "

Az új-zéland Lydia Ko második lett, miután vasárnap közzétette saját 65 év alatti szabadstílusát.

"Még mindig egy madarat akartam vinni az utolsó lyukba"- mondta Ko. „Amikor a 17-es úton voltam, azt mondtam, hogy két madárral szeretnék célba érni, és meg tudtam csinálni. Ma nagyon szolidan játszottam. Elviszem a 65-öt. "

Az időjárás ezen a héten szerepet játszott a pályán sok játékos számára; Ko elmondta, hogy a héten valamikor a körülményekre gondoltak.

"Azt hiszem, valamennyien aggódtunk az időjárás miatt, és tegnap még 54 lyuknál is"
"Hála istennek, tudtuk, hogy az idő meglehetősen rendes lesz ma, és szerintem még a vártnál is jobb volt" Ko mondta. « Jó, hogy mind a 72 lyuk elkészült, és sok rajongónak kellett kijönnie ma. Nagyon sok gyerek volt, ami mindig nagyszerű a játék szempontjából. "

A dobogó utolsó fokát a dél-koreai So Yeon Ryu, az amerikai Lizette Salas, a spanyol Carlota Ciganda, a kínai Shanshan Feng és a svéd Madelene Sagstrom (-7) fejezte be. Az amerikai Cristie Kerr, a legutóbbi Lacoste Ladies Open de France győztese a dobogó lábánál végez ...

A francia oldalon Karine Icher a 46. (+6) helyen végzett az utolsó 71-es kártyával, Joanna Klatten pedig a 60. helyen (+10) az utolsó 75-ös kártyával.