Mindkét LPGA Drive On Championship tornán 2020-ban Danielle Kang nyert az Inverness Club-ban, és második lett a Reynolds Oconee-tónál. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Rolex World Golf Rankings 5. hely a favorit. A ma kezdődő bajnokság új lehetőséget kínál a ragyogásra két francia versenyző, Céline Boutier és Perrine Delacour számára.

LPGA Drive On Championship: Boutier és Delacour a futásban

Céline Boutier, Danielle Kang és Perrine Delacour

Danielle Kang, aki a 2021-es szezon harmadik rajtjaként készül, elmondta. „Azt hiszem, csak azok fognak jól játszani, amelyek a rendelkezésünkre álló rövid idő alatt a legtöbbet edzhetnek. Korábban már játszottunk itt, de ez egy új esemény. Nem tudom, visszatérünk-e, mert ez csak egyfajta „kirakat” típusú szerződés. "

Kang megérkezik a Golden Ocala Golf & Lovas Klubba, miután elmulasztotta első vágását a múlt héten a második éves Gainbridge LPGA-n. Az amerikai korábban 17 egymást követő vágást hajtott végre, utolsó kihagyott vágása az Indy Women in Tech Championship-en volt, 2019-ben.

„Szükségem volt egy kis időre a múlt hét után. Kedden 11: 58-kor jött ide, mert dél előtt tesztelnem kellett. Semmi köze ahhoz, hogy lemaradtam a vágásról. Nem hiszem, hogy mentálisan valóban készen álltam volna játszani ezt az eseményt, és csak megpróbáltam mindent megállítani, a golfpályára koncentrálni, és nem sikerült- mondta Danielle Kang. „Mindennél jobban csak a héten játszani kívántam a megfelelő lelkiállapotot. Amikor ideérek, át akarok fókuszálni és jól érzem magam ”

A Korda nővérek és a világelső a Drive On Championship első fordulójában lép fel

A Korda nővérek, az LPGA-szezon első két fordulójának győztesei együtt játszanak a Drive On bajnokság első fordulójában, Golden Ocalában.

Nelly és Jessica mellett a világelső Jin Young Ko csatlakozik reggel 1: 8-kor (helyi idő szerint). Nelly nyerte a múlt héten a Gainbridge LPGA-t, míg Jessica megnyerte a Diamond Resorts Bajnokok Versenyét, az LPGA-szezon első tornáját.

Az élő közvetítést a Golf Channel biztosítja, és CEST 16: XNUMX-kor kezdődik.