A francia 1. Céline Boutier vezeti a Drive On bajnokságot az LPGA Resume Tournament két fordulója után az ohiói Inverness Club-ban. La Francilienne megosztja a ranglistán -5-ös csúcsot az amerikai Danielle Kang és az angol Jodi Ewart Shadoff társaságában.

Céline Boutier a British Women Open két fordulója után negyedik

Celine Boutier (Fra) LPGA Evian bajnokság 2019, fotó Philippe Millereau / KMSP

A COVID-19 körüli minden bizonytalanság mellett az első számú francia Céline Boutier úgy döntött, hogy továbbra is a texasi Dallasban tartózkodik, az LPGA Tour 1 napos szünete alatt. A világjárvány ellenére rengeteg golfozni lehetett, még a zárások alatt is. Céline kihasználta.

«Játszom a Trinity Forest-et (Dallasban)Mondta a francia montrouge-i, miután szombat reggel visszaadta a 71 (-1) kártyát az ohioi Inverness Club-ban, megosztva a vezetést a bajnokság par-alatti, második fordulója után. Vezess tovább. A Trinity Forest nem Inverness, de többek között So Yeon Ryu, Su Oh és a híres oktató, Cameron McCormick amerikai bázisa. Ez egy olyan klub sem, amely soha nem zár be, még a koronavírus legsúlyosabb ideje alatt sem.

Céline Boutier nagyon jól játszott az év elején. A 2019-es Solheim Kupán nyújtott teljesítmény után, ahol újoncként 4-0-0-ra vezetett, és Suzann Pettersen hihetetlen befejezése nélkül lett volna a mérkőzés nője, Celine az év elején játszotta mind a négy bajnokságot, három top-10-et posztolt egyetlen körrel a par fölött.

«Az a benyomásom, hogy talán (a Solheim Kupa) adott egy kis önbizalmat- mondta Céline Boutier

«Amikor olyan nagy nyomással játszol ezen a nagy színpadon, ami ijesztő lehet, addig nem igazán tudod, hogyan fogod kezelni, amíg meg nem tapasztalod.»

„Nagyon örültem annak a viselkedésmódnak és az érzelmeim kezelésének azon a héten (Skóciában). Mindenképpen bizalmat adott.»

A golf öt napja alatt azonban sok minden megtörténhet. Ha öt hónapig távol vagy, senki sem tudja, hogyan jössz vissza.

Itt hatalmas változást hozott Céline Boutier választása az Egyesült Államokban való tartózkodásról. Szabadidejében rengeteget golfozott az LPGA Tour társával, Kristen Gillman-nal - kétszeres amerikai amatőr bajnok -, és ez nagyon pozitívnak bizonyult. Júniusban a francia 1. sz. megnyerte a női texasi nyílt bajnokságot, és megvert 10 női LPGA Tour játékost, köztük a legjobb bajnok Stacy Lewist és Brittany Langet, valamint az LPGA Tour győztes Cheyenne Knightot, aki három ponton második lett.

Céline Boutier 15 nap múlva visszahúzta a győzelmet Párizsban ... Texasban, nem pedig Franciaországban, megnyerve a párizsi Kathy Whitworth bajnokságát a rájátszásban Catherine O'Donnell ellen. Nem az LPGA Touron volt a golf, de a texasi júniusi két győzelmében a Francilienne 68-64-67-69-69-69-66-os eredményt ért el.

«Valóban olyan voltam, amilyennek elhatároztam, fontos, hogy rendszeres időközönként játszhassak az első LPGA Resume Tournament indítása előtt, és hogy ne legyek túl rozsdás. - mondta Céline Boutier. "Úgy érzem, jól kezeltem, mert ez is motivált az edzésre. Tudod, amikor három hónapig nincs versenyed, néha nem akarsz pályára lépni ”.

«Tehát csak néhány bajnokság lejátszása - az elmúlt két hónapban három - lehetővé tette számomra, hogy kihívást tegyek magamnak, és legyen mire várnom, ez egyfajta személyes verseny volt, és inkább barátságos ".

Mivel Franciaország utazási korlátozásokat vezetett be, Celine szerencsésnek érezte magát Texasban. "Szerencsére az idő nagyon jó volt, bár kissé meleg voltAzt mondta. "De sok mindent meg tudtam csinálni a szabadban és egyéb tevékenységekben, egyéb sportokban, például teniszben vagy kerékpározásban stb. ”.

„Szép volt, hogy volt időm, és ugyanitt fel tudtam készülni magam a Tour folytatására".

« Úgy érzem, hogy az első hónapot vagy az első másfél hónapot utáltam, mert túl sok a szabadság, és nem szoktam hozzá", ő mondja. "De az elmúlt hetekben inkább élveztem. Csak annyit kell tennie, hogy ha hosszú szünet van, akkor kissé változtatni szeretné a napi tevékenységeket, de akkor mindent lezártak... "

Dolgozhatna a játékán, legalábbis Texasban. A golfpályát nem zárták be. Végül pedig az a döntés, hogy a szünetben Dallasban marad, nagyszerű helyzetbe hozhatja a francia 1. helyet a 2020-as szezon hátralévő részében.