A versenyre visszatérni vágyó Lexi Thompson bejutott egy férfi tornára, amelyet csak egy ponttal a győztes Sunny Kim mögött lemaradva második lett. Az amerikai a jövő héten újra találkozik a világ legjobb játékosaival, amikor az LPGA újraindul. .

Lexi Thompson megrázza a Minor League Golf Tour híreket

Lexi Thompson - Fotó: © Keith Allison a Wikimedia Commonson keresztül

Az LPGA sztárja, Lexi Thompson egy ujjal jutott el, hogy elkapta Sunny Kimet egy Minor League Golf Tour tornán kedden. Lexi Thompson és Sunny Kim holtversenyben volt, mielőtt Kim meglepte a kétnapos bajnokság utolsó lyukát, és hét alatt végzett par néven.

Az amerikai egyedül egy utolsó 66 kört tudott kezelni a dobogó második fokán. A 11-szeres LPGA-győztes Luke Graboyes és Matt Holuta négy ütéssel állt a harmadik helyre. Jon Curran, a PGA Tour korábbi profi versenyzője és a Korn Ferry Tour győztese az ötödik helyen végzett, míg a hatszoros Európa-turné győztes Thomas Levet a hetedik helyen végzett.

Kim, aki Dél-Koreában született és Queens-ben (NY) nőtt fel, hihetetlen 71 Minor League Golf Tour címet nyert, mióta 2007-ben profi lett. Ez magában foglalja a visszatérést a kilenc döntőbe. slágerek az év elején, amikor a pályán a legelső 59-et tette meg.

Kim 2006-ban csatlakozott a Minor League golftúrához, majd a következő évben profi lett. Kedden a győztesnek átadott 1 dolláros csekkjével több mint 500 286 dollárt ért el karrierjében.

Időközben Lexi Thompson 1 dollárt nyert a második helyezettjéért. Várhatóan a jövő héten versenyez az LPGA Classic Marathonon.