Január-február: Dreher és Icher biztosítják

Hónapról hónapra a női lendület követi a francia játékosok teljesítményét a két profi női pályán: az LPGA Tour (amerikai) és a LET (európai) versenyen. A verseny helyszíne, a végeredmény dátuma, a győztes neve és kommentár, a legjobb háromszínű teljesítmény kiemelve, teljes francia eredmények. Mindent, mindent, mindent, hogy ne veszítsen el semmit 2016-ban a Les Bleues du golfért.

Írta: Agatha Crispy

• Karine Icher - Fotó: T.Plassais / Swing-Féminin

Január 31 : Tiszta selyem Bahama-szigetek (Paradicsom-sziget, BAHAMAS), LPGA

1. Hyo Joo Kim (CDS)… 54. Karine Icher.

Az amerikai szezon folytatásához Karine Icher egyedül találja magát franciául a pólón. Joanna Klatten, a 104-ös LPGA-kör pénzlistáján a 2015. helyen álló hely nem rendelkezik automatikus mezővel, és a 2015 őszén csuklón operált Perrine Delacournak néhány hétig várnia kell a verseny folytatására. A vágás alig múlik, de még egyszer elmúlik a tapasztalt Karine számára! A 1-ös Money List 37. helyén álló francia elsőszámú tizenegyedik idényét itt támadja az LPGA Touron. Jó nagy játék, de még mindig rendezetlen. Lehetetlen kapcsolatot tartani a dél-koreai Hyo-Joo Kimmel. A The Evian Championship 2015 győztese kihasználja Lydia Ko, az új-zélandi világelső 2014. hiányát, hogy megszerezze harmadik győzelmét az LPGA Touron. Karine Icher 1. helyen zárja a +54-et. De semmi aggodalomra ad okot a 1-os szezon előestéjén, amikor az őrnagyok és a riói olimpiai játékok lesznek az ő prioritásai.

Február 7 : Coates Golf Bajnokság (Ocala, FLORIDA), LPGA

1. Ha-Na Yang (CDS)… 33. Karine Icher.

Ismét Karine Icher gondoskodik egyedül a francia transzparens munkájáról. Nincs szerencséje Joanna Klattennek, aki eljött versenyezni a hétfői selejtezőn az Ocalában, de aki a holtversenyben elbukik, míg csak az első kettőt választották ki a pályára. Orineo közelében fekvő otthonától másfél órával Karine Icher egy híres országban van. Az első fordulóban elért nagyon jó 69-nek köszönhetően a 33. helyen végzett, és több mint húsz hellyel haladt előre a szezon kezdeti tesztjéhez képest Bahamákon. Ismét egy dél-koreai Ha-Na Yang az, aki megnyeri és aláírja első sikerét az LPGA Touron.

Február 14 : ISPS Handa New Zealand Women's Open (Christchurch, Új-Zéland), LET / ALPG

1. Lydia Ko (NZL)… 5. Justine Dreher.

10. Valentine Derrey, 24. Gwladys Nocera, 37. Céline Herbin, 45. Isabelle Boineau, 50. Marion Ricordeau. Vágás: Alexandra Vilatte, Alexandra Bonetti, Jade Schaeffer, Inès Lescudier.

A 2016-os európai turné kezdő szakaszára az új-zélandi Christchurchben kerül sor. Justine Dreher ott írja alá első nagyobb szakmai teljesítményét. A Saint-Donat fiatal játékosa (23 és fél), aki 2015 végén lett profi, már nagyon jó hétvégéket írt alá az ALPG Tour-on, az ausztrál körversenyen: a North Shore Ladies Pro Am 2. helyén január 25-én, Sydney, majd 5. lett az Oates Victorian Openen február 7-én, Melbourne-ben. A LET és az ALPG Tour együtt szankcionált bajnokság első három fordulójának végén a francia február 14-én játszik a záró részben Lydia Ko jelenséggel, 18 éves világelsővel és fogadott országának hősnőjével, ő, akinek családja eredetileg Koreából származik. Közvetlenül azelőtt, hogy a két fiatal lány megtámadná a játékát, 5,9-es erősségű földrengés érte Christchurch Clearwater golfklubjának területét. Mintegy ötven következmény nélküli utórengés következik a következő órákban. Justine Dreher, végül ötödik, míg Lydia Ko pályafutása harmadik győzelmét írja alá otthon, az Új-Zéland Openen, ezért sokáig emlékezni fog az első 5 legjobbjára a LET-en!

Február 21 : ISPS HANDA ausztrál női nyílt (Adelaide, Ausztrália), LPGA / LET

1. Haru Nomura (JAP)… 47. Karine Icher.

71. Marion Ricordeau. Vágás: Gwladys Nocera, Joanna Klatten, Valentine Derrey, Céline Herbin, Justine Dreher.

Nagyon komoly dolgok támadnak február 21-én az Australian Openen, amely együttes szankcióval rendelkezik az LPGA és a LET tornán. Erre az alkalomra a legjobb világok vannak. Valamint a legjobb francia nők: Karine Icher és Joanna Klatten, az amerikai körverseny törzsvendégei, de Gwladys Nocera, Céline Herbin, Marion Ricordeau és Valentine Derrey is, mind az európai körverseny mind a négy ismerőse. Justine Dreher kerekíti a keretet, az Új-Zélandi Openen megszerzett 5. helyezése biztosítja az utolsó pillanatban történő kvalifikációt. A japán Haru Nomura (1.) az, aki vasárnap 2-ös kártyával kiüti az „ügyfeleket”, akik Lydia Ko (3.) és az ausztrál Karrie Webb (65.). A részükről a kivágás egyetlen két francia túlélője, Karine Icher és Marion Ricordeau, ugyanazzal a 76-os kártyával az utolsó fordulóban, 47. és 71. lett. Marion számára, aki első LPGA-tornáját játszotta tagként (2015 decemberében kapott részleges kártyával rendelkezik), már az is első elégedettség, hogy átlépte a vágást.

Február 28 : Honda LPGA Thaiföld (Pattaya, Thaiföld), LPGA

1. Lexi Thompson (EU)… 24. Karine Icher

Az Australian Open után, amely alkalmanként összefogta a két női kört, az LPGA-t és a LET-et, az amerikai körverseny játékosai újra felfedezik Thaiföldön az exkluzív körüket, amely szakasz LPGA címkével rendelkezik. Ez a lehetőség, hogy a sztár, Lexi Thompson aláírja a szezon első amerikai győzelmét, a koreaiak keze után, 2016 elején. Az atlétikus Lexi nem részletezi, és visszahúzza a második, In-Gee Chun játékost. , hat lövés! Egy nagyon csúcskategóriás tornán (1,6 millió dolláros nyeremény, a világ tíz legjobbja jelen, Lydia Ko kivételével) Karine Icher, ismét az egyetlen francia versenyző, a dobásnak köszönhetően jó 24. lett a négy forduló közül kettőn halad: csütörtökön 26 put, vasárnap 29. Marad, hogy négyből négy napot találunk egy tűzvészben, de eljön.

Február 28 : RACV Ladies Masters (Brisbane, AUSZTRÁLIA), LET / ALPG

1. Jiyai Shin (CDS)… 12. Celine Herbin.

27. Isabelle Boineau és Marion Ricordeau, 45. Gwladys Nocera, 51. Valentine Derrey és Justine Dreher, 57. Alexandra Vilatte, 59. Jade Schaeffer. Vágás: Joanna Klatten, Alexandra Bonetti.

Tíz francia nő, nem kevesebb, Brisbane-ben van a LET üldözésért. És Celine Herbin visszatért! A néhai Severiano Ballesteros testvére által Spanyolországban kiképzett normann biokémikus a 12. helyen végzett. Nem olyan mesterien, mint a hangos győzelme a Lacoste Ladies Open de France versenyén, 2015. szeptember végén Chantacóban. Nem annyira kielégítő, mint három kör után megszerzett hatodik helye reményt adott az ausztráliai Aranypart gyönyörű szeles pályáján. De egy gyönyörű, a szezonját indító perf, aki játszhat az európai pályán és szakaszosan az LPGA turnén. Céline Herbin, csakúgy, mint Marion Ricordeau, tavaly decemberi kártyái alatt valóban részleges játékjogot szerzett az Egyesült Államokban a 2016-os évre. Céline mögött a 12., Marion a 27. helyen végzett ex aequo (különösen Isabelle Boineau-val). Emlékeztetni kell arra, hogy Ricordeau la Picarde az első forduló társvezetője volt egy 67-gyel, majd a második körben 77-et szenvedett. A golf nagysága és kevés nyomora ...

LPGA: Ladies Pro Golf Association (amerikai pálya)
LET: Ladies European Tour
ALPG: Australian Ladies Pro Golf Tour (Ausztrália / Új-Zéland körverseny)
LPGA / LET vagy LET / ALPG: Társszankcionált versenyek