A női európai turné újonca, Camille Chevalier meglepte a legutóbbi 9 lyukat, és megnyerte a női indiai nyílt bajnokságot, amely első profi győzelme volt a turnén.

• Michelle Thompson - © Tristan Jones / LET

A 23 éves Aix-en-Provence-i francia nő 5 birdie-t szerzett a Black Knight pálya utolsó 8 lyukán, amelyet Gary Player tervezett a DLF Golf- és Country Klubban. Camille Chevallier lenyűgöző 67-es (-12) utolsó fordulót ír alá, egy lépéssel megelőzve az előző nap vezető skót Michele Thompsont.

„Nagyon boldog vagyok, mert újoncként ez az első Tour-győzelem, és remek. JNagyon boldog vagyok, és alig várom, hogy ezt megünnepelhessem a barátaimmal ”- mondta Camille Chevalier, aki a harmadik újonc lesz, aki megszerezte a címet, Emily Kristine Pedersen és Aditi Ashok után, akiket mindketten az év újoncának neveztek.

A túra legjobb eredményét a Lacoste Ladies Open de France 16. helyén holtversenyben, Thaiföldön a 17. helyen holtversenyben tartó francia nő most a LET újoncok besorolásában az első, az érdemrendben pedig a 17. helyet foglalja el.

Chevalier az utolsó körben három ütéssel Thomson mögött kezdett, és nyolc lyuk után a 6. helyen állt, Thomson ezen a ponton épített ötütemű előnyt. Thomson azonban a 10. és a 11. lyukon bogyokat készített, míg Chevalier, aki az első kilencet játszotta a parban, a 11. és 12. lyukon madarászott.

14-en háromütemű széria volt, amelyet Thomson megduplázott, Chevalier pedig megdöntötte a vezetést (-10).

Noha Thomson 16-án nyert, Chevalier az utolsó két lyukat madarászta meg, megfosztva Thomsont a 18-tól.

"Azt hiszem, az utolsó putt volt az egyetlen alkalom, amikor idegesnek éreztem magam Mondta Chevalier. „65 méteren 58 fokot játszottam a víz felett. Szerettem volna megtenni a lejtőt, hogy a labda visszajöjjön, és szerencsére meg is történt, körülbelül egy udvarra a zászlótól. "

- Nem igazán érintett meg semmi, mert nem gondoltam, hogy nyerni fogok. Jobban aggódtam, hogy jövőre megtartom-e a LET kártyámat, mert azon voltam, hogy elveszítsem, ezért nagyon örülök, hogy megtarthatom, annyira megterheltem emiatt. "

Anne Van Dam, Carlota Ciganda és Sarah Kemp megosztotta a harmadik helyet, három ütéssel lemaradva. Francia részről Céline Boutier két nappal a 6. születésnapja megünneplése után a 24. helyet osztja meg, ennek ellenére karrierje legjobb eredményét jegyezte el az európai pályán. Az utolsó 70 (-2) kártyának köszönhetően Valentine Derrey magas hangon zárta hetét Gurgaonban, és a 13. helyet szerezte meg -4-nél. Az öt másik francia nő, aki nem mulasztotta el gratulálni a nap hősnőjének a 18-as napon, a tabella második felében végzett: Isabelle Boineau (75) 38. lett a +2-nél, Anne-Lise Caudal ( 73) a +42-nál a 3. helyet foglalja el, Agathe Sauzon (72) és Ariane Provot (74) a 44. helyet osztotta meg +4-nél, végül Justine Dreher-nek (76) +52-nál meg kellett elégednie az 6. pozícióval.

Összesen négy indiai játékos teljesítette a versenyt, amelyet a LET és az indiai Női Profi Golf Szövetség közösen szankcionált. A 2016-os bajnok Aditi Ashok holtversenyben a 13. helyet foglalta el, Pravani Urs volt az első amatőr.

Az eredmények megtekintéséhez: cliquez ici