Nehéz körülmények között Lee-Anne Pace megtartja az Investec South African Women's Opent, miután rájátszást vívott az argentin Magdalena Simmermacher ellen. Agathe Sauzon az első helyen végzett Franciaországban a hatodik helyen.

#LETWinnerSelfie @TitleistEurope-pal, Lise-Anne Pace győztes Dél-Afrikában – a Twitteren @LET

#LETWinnerSelfie @TitleistEurope-pal, Lee-Anne Pace győztes Dél-Afrikában – a Twitteren, @LET

A Steenberg Golf Club 72-es parkban 6521 yardról végül egy helyi lakos győzött az Investec South African Women's Openen. Annak ellenére, hogy hét ütéssel kezdett a walesi éllovas Becky Brewerton mögött, két játékos megragadta a lehetőséget, hogy megragadja a rájátszást. A szombat esti éllovas ugyanis sok játékost bevitt a bajnoki címért, a 78-as (+6) nehéz lap hibája miatt.

Végül Lee-Anne Pace és az argentin Magdalena Simmermacher jött ki a legjobban egyenként 70-es (-2) lappal, megjegyezhetjük, hogy vasárnap mindössze négy játékos játszott par alatt.

A két játékos ezután a rájátszás felé vette az irányt, amely megmosolyogtatta a címvédő Lee-Anne Pace-t. Így megtartja 2021-ben szerzett címét.

Kék nőink pontszámai ezen az Investec South African Women's Openen

Agathe Sauzon hatodik hellyel az első helyen végzett Franciaországban. 74-70-77 lapokat adott vissza, mielőtt egy utolsó lappal zárt a PAR-ban, 72-vel vasárnap. Ezzel a kártyával a 15. helyről a hatodik helyre léphet.

Emma Grechi fejezi be a lövést Agathe Sauzon mögött. Vasárnap a harmadik pozícióból indult, egy nehéz napon. 77 (+5) döntője ellenére a 7. helyen áll.

Céline Herbin a 18. helyen áll a bajnokság végén. 72-74-75-76 lapokat ad vissza a hétre, összesen pedig +9-et.

Charlotte Liautier és Lucie Malchirand a 26. helyen állnak +10-gyel. Lucie Malchirand 80-as (+8) lapjával sajnos az utolsó napjáért küzdött.

Anne-Charlotte Mora a 42. helyen zárta a tornát. 70-72-80-79 kártyákat készít, összesen +13-mal.

Anne-Lise Caudal +14-es összesítéssel a 45. helyen áll. 74-76-76-76 kártyákat ad a héten.

A teljes ranglista megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.