A 2017-ben Marc Farry által indított Pay and Play Golf Tour 44 évesnél idősebb profi játékosokat egyesít a legszebb francia golfpályákon. Lehetőség megnézni, sőt megosztani a pálya régi dicsőségeinek egy részét, egy Pro-Am-et, amely megelőzi a verseny 36 lyukát.

• Mark Farry.

„Nem találtam ki semmit, Floridában már ilyen típusú versenyt játszottam. Kiváló felkészülés volt számomra a nagy tornákra és lehetőségem volt pénzt keresni », Bizakodik Marc Farry. Az európai pályán (1996-ban a BMW International Open XNUMX-ban) nyertes francia játékosnak még lehetősége volt megosztani Tiger Woods játékát Németországban. "Aznap egy ponttal túlhajtottam és megvertem, nem volt túl sok"- viccelődik. A Golf + csatorna tanácsadójaként Marc négy éve szervezi a Pay and Play golftúrát Franciaországban, amely 44 évesnél idősebb profi játékosokat hoz össze. "Ennél a kornál nehezebb versenyeket játszani", hangsúlyozza.

A fizetés és játék formátuma egyszerű: a játékosok maguk is részt vesznek az alapítványban, itt 70%. „A belépődíj 280 euró körül van, az Egyesült Államokban néha háromszor drágább egy ilyen típusú versenyen. " A többi pénzdíjat és a nyereményeket a partnerek biztosítják *, például Jean-Claude Forestier, aki éppen a normandiai pályán zajló utolsó három esemény közül kettőnek adott otthont a Léry-Poses és a Vaudreuil golfpályáin. . A bajnokság győztese két forduló alatt megnyeri a tét egy részét (körülbelül húsz résztvevő esetén 3000 euró), barátságos légkörben, a játékosok élvezik a rendszeres találkozást.

Néhány olyan nagy név, aki már részt vett - vagy részt vesz - a Pay and Play Golf Touron, többek között a korábbi Ryder-kupa játékosai, Sam Torrance (szintén Ryder Cup-kapitány, 12-szeres European Tour-győztes), Constantino Rocca (arról híres, hogy nevezett 20 méteres dobás a British Open 1995 utolsó lyukán, és John Dalyt (a rájátszásban), Mark James-t (a Ryder-kupa kapitánya is) vagy akár Philip Price-ot, Phil Mickelson hóhérját kényszerítette a 2002-es kiadás során. Philip Golding (a 2003-as French Open győztese), valamint a francia Jean-François Remesy (a 2004-es és 2005-ös francia nyílt bajnokság kettős győztese) és Christian Cevaer (kettős győztes az európai pályán) szintén rendszeresen jelen vannak. A néhány nappal ezelőtti Champ de Bataille, Léry-Poses és Vaudreuil mellett a Morfontaine és a Chantilly-Vineuil golfpályáknak kell megrendezniük az idén tervezett nyolc esemény egyikét, egy meghatározandó időpontban.

Frank Crudo

* A Pay and Play Golf Tour partnerei: Hervé Prieux és csapatai a Champ de Bataille golfpályán, Jean-Claude és Véronique Forestier és csapataik a Léry-Poses és Vaudreuil golfpályákon, a Petit Forestier társaság, Didier Moinel Delalande és Le Mathurin Hôtel & Spa Paris, Párizs- Madeleine, Titleist Franciaország, Château Minuty, Château Kirwan Grand Cru Classe Margaux.