Nagy hír az LPGA Tour számára, az ANA Inspiration (korábban The Kraft Nabisco Championship) új szponzort üdvözöl és Chevron Championship lesz.

Az ANA Inspiration a Chevron Championship lesz

© Gabe Roux / ANA Inspiration

Legalább hat évre a Chevron USA Inc. lesz a fő LPGA Tour bajnokság címszponzora, korábban ANA Inspiration vagy Kraft Nabisco Championship. Ennek a szponzorváltásnak az első hatása az lesz, hogy jelentősen megnöveli az adományt, 3,1 millió dollárról 5 millió dollárra.

A 40 -as kiadás azonban 2023 év után először nem a Mission Hills golfpályán lesz, hanem egy texasi golfpályán, Houston közelében.

Emlékeztetőül: ez a torna egy francia szakasszony utolsó győzelmét eredményezte egy szakon: Patricia Meunier-Lebouc 2003-ban.

A vállsérülését követően megkérdőjelezett világelső Nelly Korda is reagált erre a változásra a torna helyszínén.

A 23 éves lány sok bajnokságot játszott a nyár folyamán, három szakon játszott, köztük a megnyert KPMG NŐI PGA BAJNOKSÁGOT, majd aranyat nyert a tokiói játékokon, majd részt vett a Solheim Kupa 17. kiadásában, kiadás, amelyet az Egyesült Államok veszített el.

Mindezek az utazások és versenyek fárasztották, különösen a győzelemért vívott feszültség és nyomás miatt.

Bevallja, hogy szüksége volt erre a szünetre, és három hétig élvezte ezt a pihenést.

A partnerváltással és Chebron kezdeményezésével kapcsolatban Nelly Korda szerint ez jó dolog a női golf fejlődéséhez.

Kissé csalódott a torna helyszínváltásában, és elmondja, hogy ragaszkodik a Mission Hills Country Club golf hagyományaihoz. Mindennek ellenére megköszöni a Chevron cégnek az adomány növekedését, valamint a női golfhoz nyújtott támogatást.

A 2022 -es kiadás a Mission Hills Country Club golfpályáján lesz, utoljára. A bajnokság március 31 -től április 3 -ig tart, ahol a thaiföldi Patty Tavatanakit védi meg címét.

Írta: Baptiste Laurensou