Joanna Klatten 6. a Hawaii-on!

Hónapra a nőies swing két profi női körön követi a francia játékosok előadásait: az LPGA Tour (amerikai) és a LET (európai). A verseny helye, a végeredmény dátuma, a nyertes neve kommentárral, a legjobb háromszínű teljesítmény kiemelve, a teljes francia eredmények. Minden, minden, mindent, hogy ne veszítsen el semmit a 2016-os Blue Golf évtől.
Írta: Agatha Crispy

LET - LPGA: A francia nők éve hónaponként (április)

Johanna Klatten - Fotó: © TPlassais / Swing-Féminin

Április 3 .: ANA Inspiráció (Rancho Mirage, KALIFORNIA), FŐ

1. Lydia Ko (NZL)… 32. Karine Icher. Vágás: Gwladys Nocera

A 2016-os szezon első nagy bajnokságán nem lehetett volna álmodni egy szebb forgatókönyvről, az első világhírű Lydia Ko győzelmével. A kis koreai eredetű új-zélandi, aki már a legfiatalabb 1. szeptember 13-i nagyverseny nyertese. Az Evian Championship bajnoksága három héttel a tizenkilencedik születésnapja előtt meghódította második Grand Slam versenyét. Azáltal, hogy hirtelen megverte az angol Charley Hull-ot és a koreai In Gee Chun-ot, Ko újabb oldalt írt a női golf történetében. Két francia nő megtapasztalhatja az ANA ihletésének ezt a ritka kiadását belülről. A 2015 éves Gwladys Nocera, aki bejelentette, hogy utoljára részt vesz ezen a versenyen, az első fordulóban a dolgok nem voltak egyértelműek: a 41-ös kártya szinte lehetetlen felzárkózni pénteken. Gwladys elmulasztotta a vágást, és hagyta, hogy 77 éves Karine Icher folytatja az ANA kalandját. Rendszeresen, de valódi kivételes nap nélkül (37., 71., 71., 70.) Karine a 73., kilenc löket fejezte be Lydia Ko mögött. A Rancho Mirage-nál elért legjobb jelzéséig, a 32. évi 11. helyezettnek. Patricia Meunier-Lebouc, A 2015-as verseny (akkor a Kraft Nabisco bajnokság) győztese, aki Gwladys és Karine mérkőzéseit mindennap a Francia Golfszövetség olimpiai referenseként követte, továbbra is várja örököseit!

Április 16 .: LOTTE bajnokság (Oahu, HAWAII), LPGA

1. Minjee Lee (AUS)… 6. Joanna Klatten
23. Marion Ricordeau, 47. Celine Herbin

Joanna Klatten, Marion Ricordeau és Céline Herbin, a hawaii Ko Olina Golfklub pazar környezetében találkoztak április 13-16-án, mindhárom részleges zöld díjjal az amerikai versenypályán. Az ANA Inspirációt követően az LPGA Tour számos állandó játékosa úgy döntött, hogy tart egy kis szünetet, amely "megnyitotta" helyeket ennek a játékosprofilnak a számára ... A három kegyelem óriási átalakította a lehetőséget. Joanna Klattennel kezdve, aki figyelemre méltó 6. helyezett ebben a LOTTE bajnokságban! Joanna számára, aki az utolsó fordulóját (68) járta a jövőbeli győztes, a fiatal ausztrál Minjee Lee (64 győzelem) mellett, karrierje legjobb előadása volt ezen az amerikai pályán, amelyet szeretett. három évig. Szintén a legjobb francia előadás az LPGA Tour 2016-ban (abban az időpontban). A 1. évi 2015. szent szenvedés az LPGA túrán - az átlagos 274,420 31 yard távolságnak köszönhetően - a 10 éves párizsi igazolja, hogy az elmúlt évek munkája fizethet az összes többi játékágazatban, és ezáltal top 71. A boldogság megosztott az Oahu-ban lévő két másik francia nővel. Marion Ricordeau, az LPGA címmel megrendezett második versenyén (de az első amerikai talajon, mivel a Australian Open alkalmával, február közepén debütált a 23. helyezettvel) jó helyet jelez. az 66-án. Azzal, hogy elkapja a döntő 18-ot, kettős 66 éves korában! Ezzel a nagyszerű előadással Marion nagymértékben igazolja választását, hogy három vagy négy hónapig elhagyja az európai pályát, hogy megpróbálja szerencséjét az Egyesült Államokban, és Patricia Meunier-Lebouc-t (Floridában született Antoine Lebouc-val, a férjével) kérdezi luxus. Úgy tűnik, hogy a Hawaii előtti edzés hete már megtérült! Céline Herbinnek, aki szintén a záró 1-os író volt, az utolsó nap a sas 47-kor indulása volt. Elég ahhoz, hogy szép visszatérést érjen el a rangsorban, és a XNUMX. helyet érje el. Céline, aki az LPGA Tour három sikertelen szakaszán maradt, megkapta első ellenőrzését a nagy amerikai pályán. A francia trió számára csak egy szó Hawaiiban: op-ti-mi-sa-tion!

Április 24 : Függő szoknyák LPGA Classic (San Francisco, CALIFORNIA), LPGA

1. Haru Nomura (JAP)… 19. Karine Icher
Vágás: Perrine Delacour. Abd: Joanna Klatten

Karine Icher számára április végén San Franciscóban a napok egymást követve anélkül, hogy hasonlítottak volna egymásra. Ötödik előzetes a torna közepén a pénteki 68-as lapnak köszönhetően, a francia asszony szombaton további tizenkét ütést jegyez fel! Végzetes 80-as, ami miatt a 39-esre váltanak. Szerencsére egy jó utolsó kör (73, míg aznap magasak voltak a pontszámok) végül lehetővé tette, hogy a 19. helyen végezzen. Április 24-én ez volt a 2016-os év második legjobb teljesítménye az LPGA Touron, miután március 13-án, a Phoenixben megszerezte a 20. helyét. Ezen a tornán a japán Haru Nomura nyert (a fiatal japán nőnek a szezon második sikere a február 21-i női ausztrál nyílt bajnokság után), és ahol a világelső Lydia Ko tizenkilencedik születésnapján a 1. helyen végzett, két másik francia nő vitában voltak. Nem járt sikerrel Perrine Delacour (+ 6, kivágva), aki ennek ellenére tovább akklimatizálódott a csuklósérülése után, amely néhány hónapja visszatartotta a hajóút felől. És nincs szerencséje Joanna Klattennek, akit fejfájás büntet, és akinek el kell döntenie, hogy feladja a bajnokság alatt. Ne feledje, hogy ezen a héten az Egyesült Államok másik végén Céline Herbin egy Symetra Tour (amerikai másodosztály) versenyen versenyzett Sarasato floridai hajóútján. A 9-ös French Open győztese sajnos két forduló után visszavonult. Fájdalom a bal csuklójában, miután ütője egy fa gyökerét érte. Semmi komoly, csak egy óvintézkedés, hogy ne veszélyeztesse az LPGA Tour programjának többi részét.

Április 30. / május 1 .: Shootout Classic (Dallas, TX), LPGA

1. Jenny Shin (CDS)… 10. Karine Icher
Vágás: Marion Ricordeau, Céline Herbin, Joanna Klatten

A tapasztalat soha nem áll meg Karine Icher számára. Az amerikai körversenyen a legjobban telepített francia nő, aki LPGA-nak már egy tucat teljes szezont érdemel, Irvingben, Dallas külvárosában jelentkezik, 2016-os legjobb teljesítménye: 10. Ha a châteauroux-i játékos - 6-os végeredménnyel (71, 67, 70, 70) nem tudna versenyezni a Corénnes-szel (Jenny Shin, győztes -14-nél Amy Yang és Mi Jung Hun előtt -12) , hétvégi rendszeressége megtérült. Ebben a szezonban már 13. és 19. között Karine az első top 10-et kínálja magának. Kevesebb siker a másik három francia nő számára, igaz, sokkal kevésbé szokás és tereptárgy az Egyesült Államokban. Az első napon 77-es Marion Ricordeau-t megállították az első vágásnál. Céline Herbinnek (72, 69, 75) és Joanna Klattennek (71, 73, 72) nem sikerült túlmutatnia a kalandon a harmadik fordulón túl ...

Minden rangsor 01-től

ROLEX RENDSZER (világranglistán) : 1. Lydia Ko (NZL); 2. Inbee Park (CDS); 3. Lexi Thompson (EU)… 54. Karine Icher; 103. Gwladys Nocera; 172. Joanna Klatten; 182. Céline Herbin; 208. Perrine Delacour; 252. Marion Ricordeau ...

LPGA HIVATALOS PÉNZLISTA (Amerikai áramkör, keresetek): 1. Lydia Ko (NZL), 1 071 567 USD; 2. Haru Nomura (JAP) 680 484; 3. Ha Na Yang (CDS), 617 098… 38. Karine Icher, 133 485; 64. Joanna Klatten, 67 941; 112. Marion Ricordeau, 18 540; 135. Céline Herbin, 9357.

MEGJELENÍTÉS (Európai Érdemrend): 1. Beth Allen (EU), 46 315 euró; 2. Charley Hull (ANG), 42 280; 3. Camilla Lennart (SUE), 29 237… 18. Céline Herbin, 15 050; 23. Justine Dreher, 10 275; 25. Gwladys Nocera, 8 796; 28. Valentine Derrey, 7; 583. Marion Ricordeau, 31 6; 498. Karine Icher, 38 4; 490. Isabelle Boineau, 43; 4200. Lucie André, 63; 2095. Anne-Lise Caudal, 64.

Májusi események:

LPGA. Május 8.: Yokohama Tire Classic. Május 22.: Kingsmill bajnokság. Május 29: Volvik bajnokság. LET. Május 8.: Lalla Meryem Kupa Rabatban. Május 15: Buick bajnokság Sanghajban. Május 31-június 1.: Az Evian bajnokság selejtezői az Evian-n.