Jenny Haglund (svéd) aláírja első győzelmét a Ladies European Tour versenyen egy madárral a második play-off lyukon, hogy megnyerte a marokkói Rabatban megrendezésre kerülő Lalla Meryem Cup-ot. Időközben Alexander Levy francia nyert a trófea Hassan II a Royal Golf Dar Es Salam vörös pályáján Rabatban, Marokkóban.

Fotó: DR

Haglund hármasra kötött Sarah Kemp és a 2017-es bajnok Klara Spilkova társaságában, három alatt, miután 3, 75, 72 és 68 lapot kapott a Kék pályán. a Royal Golf Dar Es Salam-ban.

A trió a 18. napon három rajttal tért vissza az első rájátszási lyukon, de Haglund átvette a vezetést, miután 249-án 18 yardos meghajtót küldött, és négyméteres áttért egy madárrá.

" Ez szuper! Remek torna és jó hét volt, és nagyon boldog vagyok, hogy így végződött ”mondta a 24 éves Karlstad, a LET tagja, aki korábban elnyerte a 2016-os Norrporten Ladies Open-et a LET Access sorozaton néhány héttel a profi válogatás után.

Haglund, aki a 11. évi Lalla Meryem Cup 2017-ben újoncként kötötte a 12. helyet, a vezetők mögött indította el az utolsó négy lövést, és az első kilenc lyukkal játszott, de három madárlyuk 14, 15-es lyukban volt. és a 16-es években a vezetésben találják magukat, mielőtt visszatérnének egy parányba egy háromütemű bogyóval a nehéz XNUMX. napon, a szélben játszva.

„Amikor elkészítettem azt a három madarat a hátsó 9-ben, a 16. felé haladva, tudtam, hogy van esélyem, mert láttam az eredménytáblát. Folytattam és játszottam a játékomat, és ez elég volt ahhoz, hogy bekerüljek a rájátszásba  Azt mondta.

"Az utolsó meghajtó bomba volt!" Abban a pillanatban igazam volt, hogy nem remegtem, hanem remegtem, miután megláttam a labdát a lyukban. Sokat dolgoztam ezen a részen, ezért nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek, és nagyon büszke vagyok magamra. "

Egy másik svéd, Lynn Carlsson, a legjobb karrieri teljesítményét a negyedik helyen helyezte el, és a 2-es utolsó kör után a 75. helyen végzett.

Ezzel a győzelemmel Haglund 67.500 2018 eurós csekkel távozott, és feljutott a LET XNUMX Érdemrend tetejére, Kemp a második, Spilkova a harmadik.

Alexander Levy nyeri a trófeát Hassan II

A férfiak részéről Alexander Levy tér vissza győztesen a Hassan II Golf Trophy-ból, amelyet egyszerre játszottak a Royal Golf Dar Es Salaam Golf Vörös pályáján. A francia megszerezte ötödik címét az európai pályán, és most a 47. a világranglistán, és a kilencedik helyen áll. verseny a Dubajig és a Ryder Kupa.